REKLAMA
Żeglarzy uratował policyjny patrol
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sytuacja była poważna ze względu na trudne warunki atmosferyczne – wysoką falę i silny wiatr. Na Jeziorze Białym żeglarzom przewrócił się jacht. Mężczyźni byli wychłodzeni, a od brzegu dzieliło ich 300 metrów. Na szczęście w porę pojawili się policjanci na motorówce.

Policyjni stermotorzyści podczas patrolowania Jeziora Białego w Okunince cały czas bacznie obserwują osoby kapiące się i korzystające ze wszelkich sprzętów wodnych.
W sobotę (11 lipca), około godz. 16:20, sierż. szt. Sylwester Kosidło z włodawskiej komendy oraz sierż szt. Jacek Borsuk z OPP Lublin zauważyli, jakieś 300 metrów od brzegu, trzech żeglarzy, którym wywróciła się łódź. Mężczyźni wyglądali na przestraszonych i wychłodzonych.

Reklama

Sytuacja była poważna ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne: panowała wysoka fala, wiał silny wiatr i wszystko wskazywało, że za chwilę rozpocznie się burza. Policjanci widząc zagrożenie, szybko przystąpili do działania, pomogli wydostać się żeglarzom z wody i przetransportowali ich na brzeg. Pomoc przyszła w samą porę i szczęściem nikomu nic się nie stało.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA