REKLAMA
Zima nas zaskoczyła
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Piękne zimowe krajobrazy zobaczyli dziś rano za oknami mieszkańcy Chełma. I na tym urok tego dnia się kończy. Przede wszystkim bardzo trudno było dojechać do pracy.

Główne ulice Chełma – śliskie i zasypane śniegiem – szybko się korkowały. W kilku miejscach doszło do niebezpiecznych poślizgów, a nawet stłuczek, np. na ul. Emilii Plater. Kierowcy, nie przyzwyczajeni do zimowych warunków na drodze, wyraźnie zdjęli nogi z pedału gazu. Niektórzy nie zdążyli wymienić opon na zimowe, co poważnie utrudniało im jazdę.


REKLAMA

Szybko zakorkowały się główne ulice miasta, np. Lwowska, przy której dodatkowo przestała działać sygnalizacja świetlna. Ciężko było też przejechać przez Szpitalną w okolicach II LO, Litewską oraz Okszowską.

Mamy jednak pocieszające wieści. Póki co, zima się u nas nie utrzyma. Jak podaje ICM Uniwersytetu Warszawskiego, już jutro możemy się spodziewać deszczu i dodatnich temperatur w ciągu dnia (+ 1 stopień). Kolejne dni to dalszy wzrost temperatury, nawet do 7-8 stopni w najbliższy weekend (w nocy + 3).

Przyszły tydzień może przynieść jednak ponowne ochłodzenie i spadek temperatur w nocy poniżej zera. Rano drogi mogą więc być oblodzone i śliskie. Jeżeli ktoś nie wymienił jeszcze opon na zimowe, to czas najwyższy to zrobić.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wigilia chełmian
128
Budżetowe konsultacje
322
Minister Brudziński w Chełmie
762
Jest nowy skarbnik miasta
4 389
Trwa druga sesja Rady Miasta
1 196
REKLAMA