REKLAMA
Złodzieje mogą udawać urzędników
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wszyscy narzekamy na ZUS, ale wygląda na to, że ufamy jego pracownikom. Wykorzystują to oszuści. Metoda na „urzędnika” nie znudziła się naciągaczom.

Uważajcie podejmując rozmowę telefoniczna z kimś, kto przedstawił się jako pracownik ZUS. Na Lubelszczyźnie pojawiły się już sygnały o naciągaczach, którzy proponowali spotkanie w sprawie dziedziczenia składek emerytalnych. Zdarzyła się nawet próba nawiązania takiego kontaktu przez… domofon.  W innym przypadku doszło do rozmowy telefonicznej z kobietą, która podawała się za ankieterkę ZUS. Wypytywała o jego dane i o oszczędzanie na emeryturę. Trudno powiedzieć, jaki był cel tych prób. Jednak wiadomo, że w obu przypadkach było to bezprawne podawanie się za przedstawicieli ZUS.

To nie pierwszy taki przypadek, dlatego przypominamy: nasi pracownicy nie składają klientom wizyt domowych, żeby rozmawiać o składkach czy emeryturach. Nie telefonują również z pytaniem o dane ani z ofertą doradztwa finansowego. Nie oferują niczego odpłatnie – podkreśla Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Sprawy związane ze składkami ZUS załatwia drogą pocztową, bezpośrednio w swoich placówkach lub przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Pracownicy ZUS odwiedzają ubezpieczonych w domu bez zapowiedzi tylko, gdy kontrolują ich zwolnienia lekarskie. W razie wątpliwości można zweryfikować ich tożsamość, dzwoniąc do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr 22 560 16 00.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
1 776
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 659
Święto Niepodległej w Chełmie
1 747
W niedzielę Chełm wybiera
3 241
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 620
REKLAMA