REKLAMA
Zmarł ksiądz zarażony koronawirusem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nie żyje ks. kan. Henryk Borzęcki z parafii w Białopolu. Kapłan był pierwszą osobą w powiecie chełmskim, u której potwierdzono zarażenie koronawirusem. Zmarł dziś (24 marca), o godz. 5.30, w szpitalu w Puławach. Miał 68 lat.

Reklama

O śmierci duchownego poinformowała Diecezja Zamojsko-Lubaczowska.

Ksiądz Borzęcki 16 marca trafił na oddział pulmonologiczny chełmskiego szpitala z zapaleniem płuc. Tam został przebadany także pod kątem koronawirusa i wynik testu okazał się pozytywny. W czwartek 19 marca kapłana w stanie ciężkim przewieziono do szpitala zakaznego w Puławach.

Początkowo przypuszczano, że ksiądz zaraził się od uczestniczki pogrzebu (9 marca), która niedawno wróciła z Włoch. Tego dnia na terenie gminy proboszcz odprawił dwa pogrzeby. Kobieta została przebadana pod kątem koronawirusa, ale zakażenia nie stwierdzono ani u niej, ani u jej matki.

Ks. Henryk Borzęcki urodził się 20 lutego 1952 r. w Lubartowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katedrze Lubelskiej z rąk Biskupa Lubelskiego Bolesława Pylaka – 14 czerwca 1981 r.

Posługiwał duszpastersko kolejno w: Józefowie, Dzierzkowicach, Wilkowie, Lublinie w parafii św. Józefa, Siedliszczu, a od lutego 1991 r. był proboszczem parafii w Białopolu.

Aktualizacja (26 marca):

Jak podaje Diecezja Zamojsko-Lubaczowska, zgodnie z wolą Rodziny i Najbliższych śp. ks. Henryka Borzęckiego, urna z Jego prochami zostanie złożona w grobie dopiero w czasie, gdy ustanie zagrożenie związane z epidemią koronawirusa.

Msza święta żałobna w intencji śp. ks. Henryka w kościele parafialnym pw. MB Częstochowskiej w Białopolu będzie odprawiona w najbliższym możliwym terminie (zostanie on odpowiednio wcześnie podany do wiadomości) z zachowaniem wszelkich aktualnie obowiązujących zaleceń władz państwowych i kościelnych.

Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek prosi kapłanów, aby już teraz sprawowali Msze święte w intencji śp. ks. Henryka w swoich parafiach, a wiernych wzywa do gorącej modlitwy za Zmarłego Kapłana oraz szczególnie za Wspólnotę Parafialną w Białopolu, której Ksiądz przez prawie 30 lat posługiwał jako proboszcz.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Będzie ciasno na Rejowieckiej
327
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
254
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
412
W poniedziałek idziemy do fryzjera
286
Miasto zakłada łąki
341
REKLAMA