REKLAMA
Znamy termin wyborów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na 21 października 2018 roku wyznaczony został termin wyborów samorządowych. Druga tura – 4 listopada.

Reklama

Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21.10.2018 Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków! – zaapelował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Tego dnia wybierać będziemy 1547 wójtów, 823 burmistrzów i 107 prezydentów, w sumie 2477 organów wykonawczych gmin. W skali całego kraju do objęcia w gminach będzie 39 256 mandatów radnego. W Chełmie – 23 mandaty.

Z chwilą zarządzenia wyborów startuje kampania wyborcza.
27 sierpnia ruszy kalendarz wyborczy; tego dnia upłynie termin wykonania pierwszych czynności wyborczych. Będą to: podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o okręgach wyborczych, liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu oraz o wyznaczonej siedzibie terytorialnej komisji wyborczej oraz zawiadomienie odpowiednio Państwowej Komisji Wyborczą lub właściwego komisarza wyborczego (w zależności od skali działania i rodzaju komitetów wyborczych) o utworzeniu komitetu wyborczego.

Termin na zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upływa 26 września o północy. Do 6 października terytorialne komisje wyborcze rozplakatują obwieszczenia o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych, a gminne komisje wyborcze o zarejestrowanych kandydatach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Również do 6 października wyborcy niepełnosprawni mają czas na zgłaszanie zamiaru głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.

Zakończenie kampanii wyborczej, a tym samym cisza wyborcza, zacznie obowiązywać 19 października o godz. 24.

Druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 4 listopada.

Źródło: Kurier PAP.

Napisz komentarz
 • Dos,a dyskusja jest?

 • NIEPRAWDA. Redakcja nie usunęła żadnego z 58 dotychczasowych komentarzy.

 • Widze ze redakcja zaczyna usuwać nieprzychylne komentarze. Czy dalsza dyskusja w takim przypadku ma jeszcze sens?

 • Ludziki,teraz tylko propozycje wydawania pieniędzy,ktorych nie ma.Licytowanie się Mazurek i Fisz,to to kto więcej obieca,i ewentualnie więcej zadłuży Chełm.

 • Komuszku powiedziałem nie chce się wypowiadać o Fisz (wystarczająco masz na innym wątku) ale na pewno nie jest w moim typie 😉
  Co do Grabczuka nie wiem dlaczego siedzi cicho, może nie ma nic do powiedzenia 😉
  Co do Banaszka zobaczymy czy wejdzie do pierwszej tury bo to będzie oznaczało że jest lepszy od Grabczuka a na pewno lepszy od dotychczasowych kandydatów PiS więc po co niepotrzebnie gdybać.
  Zaskakuje mnie, że zaatakował Fisz od strony jej proweniencji partyjnej raczej myślałem, że zostawi na druga turę ale jak widać nie chce niczego zostawić przypadkowi.
  Co do programu wyborczego to ośmieszył Fisz bo powiedział że będzie realizował własny a przy okazji z konieczności zrealizuje jej program 😉

 • Ludziki,a nie macie dość,Fisz czy Mazurkowa,czy odwrotnie?Dość dżumy lub cholery.

 • Fisz za to wszystko co zrobiła trzeba wywieźć na taczkach, bo sama honoru nie ma żeby nie startować w wyborach.

 • Ja napisałem.

 • A gdzie ja pisalem ze bezideowy? 😉

 • Dos,a gdzie ja pisałem,że Banaszek bezpartyjny,że bezideowy to fakt,jak prawie cały pis,zresztą w sld też trudno znaleźć ideowcow.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Wszyscy będziemy musieli segregować odpady
  296
  Budżet Obywatelski. Mieszkańcy ul. Wygon nie ustępują w staraniach o chodnik
  277
  Budżet Obywatelski. Łąki kwietne
  745
  Budżet Obywatelski. Ścieżka rowerowa przy ul. 15 sierpnia
  794
  Już wiadomo na jakie projekty będziemy głosować
  619
  REKLAMA