REKLAMA
Znamy termin wyborów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na 21 października 2018 roku wyznaczony został termin wyborów samorządowych. Druga tura – 4 listopada.

Reklama

Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21.10.2018 Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków! – zaapelował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Tego dnia wybierać będziemy 1547 wójtów, 823 burmistrzów i 107 prezydentów, w sumie 2477 organów wykonawczych gmin. W skali całego kraju do objęcia w gminach będzie 39 256 mandatów radnego. W Chełmie – 23 mandaty.

Z chwilą zarządzenia wyborów startuje kampania wyborcza.
27 sierpnia ruszy kalendarz wyborczy; tego dnia upłynie termin wykonania pierwszych czynności wyborczych. Będą to: podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o okręgach wyborczych, liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu oraz o wyznaczonej siedzibie terytorialnej komisji wyborczej oraz zawiadomienie odpowiednio Państwowej Komisji Wyborczą lub właściwego komisarza wyborczego (w zależności od skali działania i rodzaju komitetów wyborczych) o utworzeniu komitetu wyborczego.

Termin na zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upływa 26 września o północy. Do 6 października terytorialne komisje wyborcze rozplakatują obwieszczenia o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych, a gminne komisje wyborcze o zarejestrowanych kandydatach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Również do 6 października wyborcy niepełnosprawni mają czas na zgłaszanie zamiaru głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.

Zakończenie kampanii wyborczej, a tym samym cisza wyborcza, zacznie obowiązywać 19 października o godz. 24.

Druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 4 listopada.

Źródło: Kurier PAP.

Napisz komentarz
 • Sawa coś ci się pomyliło Banszek jest tak samo bezpartyjny jak Fisz 😉
  ale on się przynajmniej swojego ugrupowania nie wypiera 🙂

 • Powtarzam,nie konkretny kandydat,a pis jest dla Fisz konkurentem.

 • Myślisz Sawa ze Fiszowej potrzebny lepszy kandydat? Po pierwszej turze zobaczymy czy ten jest dobry a po drugiej zobaczymy czy ten wystarczył 😉

 • Nie wiem komuszku czy zauważyłeś ale cos sie ostatnio zmienilo. Miłość polityczna pomiędzy Fisz a Mazurkowa znacznie ostygla i skończy sie jak miedzy Grabczukiem a Mazurkowa. To tylko kwestia czasu 😉

 • Ha,ha.Fisz,po sferze z zadłużeniem spółek może się obawiać,że ludzie przestaną być ślepi i negatywnie ją zweryfikuja.

 • dos – Dyzio Marzyciel! Fisz na klęczkach….???? NO co ty?To raczej odwrotnie! To Mazurkowa błagała Fisz o jakieś ” okrawki” dla swoich w mieście! Mazurkowa w mieście nie ma nic do gadania! Wszyscy radni PiS siedzą w kieszeni Fiszowej i głosują tak jak ona chce! A żeby coś zmienić to Banaszek jest za cienki! Po prostu!

 • A po co Fisz jeszcze gorszy Banaszek,ten nie stanowi przecież konkurencji.W obecnym klimacie politycznym pis jest konkurencją,a nie byle jaki kandydat pisu.

 • Świat jest o wiele prostszy Sawa, tylko ty komplikujesz 😉
  Scenariusz do tej historii pisze właśnie samo życie, gdyby teraz Fiszowa na klęczkach błagała Mazurkową o zmianę kandydata na gorszego to i tak sama już nic nie może zrobić 😉

 • Komuszki,piski,….jakie to proste dzielenie.Nie za proste?

 • Widzisz komuszku nie wszystkie scenariusze w życiu piszą ludzie, czasami pisze samo życie 😉

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
  1 035
  Ranking szkół. Duży skok I LO
  1 136
  Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
  907
  Stawki za wywóz śmieci uchwalone
  891
  Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
  1 210
  REKLAMA