REKLAMA
Znawcy Chełma
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie z 23 szkół z terenu całego powiatu chełmskiego wystartowali w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Chełmie. Kto okazał się najlepszym znawcą miasta?

Zakończył się IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie. Został zorganizowany przez Odział PTTK w Chełmie przy współudziale Urzędu Miasta Chełm i zgromadził uczniów z 23 szkół z terenu całego powiatu chełmskiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o historii, zabytkach, obiektach przyrodniczych i innych walorach krajoznawczych Chełma. Ceniona była też umiejętność rozpoznawania zabytków i pomników przyrody Chełma na zdjęciach.


REKLAMA

W grupie szkół podstawowych I miejsce wywalczył Jakub Ugert, II równorzędne miejsca zajęli Maja Ryżyńska i Aleksandra Rozwoda (cała trójka ze SP nr 5 w Chełmie), na III miejscu uplasował  się Mikołaj Kloc (Dreptak Sawin),  na IV Jan Perestaj (Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Chełmie), zaś V równorzędne miejsce przypadło Monice Spodniewskiej (MDK Chełm) i Karolinie Haponiuk (SP Czułczyce).

Wśród gimnazjalistów najwięcej punktów zdobyła Natalia Królikowska (PSSP w Chełmie), a kolejne miejsca zajęli kolejno Justyna Kaczmarska (Wierzbica), Martyna Fic (SP nr 8 w Chełmie), Aleksandra Majówka (SP na 11 w Chełmie), Wiktor Wójcicki (PSSP w Chełmie), Zuzanna Kloc i Jakub Grel (ZS w Sawinie).

Wśród uczniów  szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Alicja Siatka (MDK Chełm), II miejsce wywalczył Radosław Zuzański (ZST w Chełmie), III Aleksandra Starzomska (MDK Chełm), IV Jan Kowalczuk (ZST Chełm), Adrianna Zając (MDK Chełm) i Cezary Berniker (ZST Chełm).

Zwycięzców nagrodzono  książkami i wydawnictwami krajoznawczymi.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej S
  o 15:07

  Jak znamy historię,to dlaczego pttk chce odsłonić tablicę poświęconą Piłsudskiemu nie w dni związane z Chelmem.To paranoja.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  PUM – raport otwarcia
  808
  Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
  324
  Ranking szkół. Liderem znów II LO
  1 175
  Nowi prezesi w chełmskich spółkach
  2 620
  Umowa na Kolejową
  1 461
  REKLAMA