REKLAMA
Znicz 2018. Jeździliśmy uważniej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mniejsza ilość wypadków drogowych, mniej zabitych i rannych w porównaniu do minionego roku. Policjanci podsumowali akcję Znicz.

REKLAMA

W czasie pięciu dni trwania akcji w województwie lubelskim doszło do 15 wypadków drogowych, w których 22 osoby zostały ranne, a jedna zginęła. To o 32 wypadki mniej w porównaniu do roku ubiegłego.


REKLAMA

Policyjna akcja Znicz 2018 trwała od  31 października do 4 listopada. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy. Czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy by zapalić światełko na grobach swoich bliskich, wyruszyli w podróż – często bardzo daleką. Policjanci kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali miejsca parkingowe.

Przyznać trzeba, że użytkownicy dróg byli w tym roku ostrożniejsi.
W czasie ubiegłorocznej akcji Znicz doszło do 47 wypadków drogowych, 65 osób zostało rannych, a 3 zginęły. W tym roku  odnotowano spadek liczby rannych o 43 i zabitych o 2. Zatrzymano jednak aż 82 nietrzeźwych kierujących. Wydarzyło się także 345 kolizji drogowych.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
678
Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
19 794
Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
5 708
Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
6 542
Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
2 578
REKLAMA