REKLAMA
Zobacz w dziecku geniusza
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ruszyły zgłoszenia do trzeciej edycji konkursu matematycznego „Puchacz Piotr”. To konkurs dla uczniów klas 1-3. Do 15 marca br. szkoły podstawowe z Chełma mogą dołączyć do rywalizacji.

„Puchacz Piotr” to konkurs organizowany przez Centra Nauczania MathRiders, który skierowany jest do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Udział w nim jest szansą na rozwinięcie dotychczasowych  umiejętności, a także zmierzenie się z nowymi wyzwaniami matematycznymi. Corocznie bierze w nim udział około 5 tysięcy dzieci. Patronat nad przedsięwzięciem objął Mazowiecki Kurator Oświaty.


REKLAMA

– Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród dzieci rozpoczynających swoją karierę szkolną – mówi organizator konkursu Małgorzata Grymuza z MathRiders Polska. – W pełni finansujemy całe przedsięwzięcie, ponieważ chcemy dać uczniom równe szanse na zmierzenie się z tym przedmiotem i zaprezentowanie własnych umiejętności. Na wszystkich etapach uczestnicy muszą udzielić pisemnej odpowiedzi na pytania otwarte. Poziom zadań został dostosowany do wieku dzieci, jednakże może wykraczać poza podstawę programową, obowiązującą w szkołach.

Szkoły z Chełma mogą zgłosić swój udział w konkursie „Puchacz Piotr” do 15 marca br. W tym celu należy przesłać formularz zawierający: nazwę i dokładny adres szkoły z telefonem i adresem e-mail, imię i nazwisko dyrektora szkoły, imię i nazwisko szkolnego opiekuna konkursu oraz jego e-mail. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: [email protected].

Tegoroczna edycja konkursu została podzielona na dwa etapy: szkolny oraz międzyszkolny powiatowy. Całe przedsięwzięcie odbędzie się od 9 kwietnia do 2 czerwca 2018 roku. Udział uczniów w rywalizacji jest bezpłatny, a na finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. zestawy klocków LEGO, aparaty cyfrowe, gry matematyczno-logiczne oraz vouchery na bezpłatne kursy nauki matematyki w Centrach Nauczania MathRiders.

– Dzięki takim inicjatywom wspieramy rozwój najmłodszych i odkrywamy ich talenty matematyczne tak wcześnie, jak to tylko możliwe. To wyraz naszej misji, którą realizujemy w placówkach MathRiders. Już od najmłodszych lat chcemy pokazać dzieciom, jak fascynujący jest świat matematyki. Wierzymy, że każdy z nich zechce go poznać, bez względu na dotychczasowe oceny w szkole czy stresujące doświadczenia z przeszłości. Właściwy sposób przekazywania wiedzy może sprawić, że nauka stanie się dla dzieci przygodą i zabawą, a nie przykrym obowiązkiem – dodaje Małgorzata Grymuza.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
3 656
Ferie. Nie siedź w domu
454
Plac wypięknieje
1 250
Koncepcja programowa na S12
2 293
Zapłacimy za parkingi?
647
REKLAMA