REKLAMA
Zobacz miasto z góry
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przy takiej pogodzie jak dziś, widoki są zachwycające! Czynny jest już taras widokowy na dzwonnicy na chełmskiej Górce.

Rozległe widoki z dzwonnicy podziwiać można w każdy dzień powszedni w godz. 10-18. W niedziele i święta taras widokowy udostępniany jest dla zwiedzających w godz. 13-18. Parafia mariacka informuje jednocześnie, że nie zatrudnia nikogo do opieki nad turystami w tym miejscu, a zwiedzającymi zajmują się członkowie Legionu Maryi.


REKLAMA

Dzwonnica ma ponad 40 m wysokości i stanowi wspaniały punkt widokowy, najwyższy w mieście i okolicy. Przy ładnej pogodzie podziwiać stąd można całe miasto, a nawet tereny poza jego granicami.

To jedno z ciekawszych miejsc w naszym mieście, chętnie odwiedzane przez turystów, ale także przez samych chełmian. Przy okazji warto zobaczyć cały teren sanktuarium i poznać jego historię. W tym roku parafia ma swojego przewodnika.

Jako wolontariusz służy pomocą w poznawaniu tego pięknego miejsca wszystkim pielgrzymom i turystom, którzy będą do nas przybywali – informuje parafia.

Przypomnijmy, dzwonnica wybudowana została przed 1878 r. Powstała w ramach przekształceń architektonicznych na Górce Chełmskiej, które miały nadać zespołowi charakter bizantyjsko-prawosławny. Po przejęciu zespołu przez katolików, pojawiły się nawet plany zburzenia dzwonnicy. Ostatecznie zdecydowano się na przebudowę i obecnie budowla stanowi integralną i niezwykle charakterystyczną część zespołu katedralnego. Na jej parterze znajduje się Mauzoleum Ofiar Terroru Hitlerowskiego i Stalinowskiego. A wspinając się wyżej, zobaczymy trzy dzwony, które noszą imiona: „Maria”, „Stanisław” i „Julian”.

Taras widokowy na dzwonnicy czynny będzie do pierwszych dni września, w zależności od warunków atmosferycznych.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej S
  o 16:31

  Ile miast ma taka wieze widokowa?

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 18:53

  Mowia,ze do 20 km widac

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 07:23

  Jest to niezwykle,warto ten taras widokowy wszystkim reklamowac.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  PUM – raport otwarcia
  808
  Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
  324
  Ranking szkół. Liderem znów II LO
  1 175
  Nowi prezesi w chełmskich spółkach
  2 620
  Umowa na Kolejową
  1 460
  REKLAMA