REKLAMA
„Zostań” i inne piosenki
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kortez wystąpi na Alternatywnej Scenie ChDK-u. Koncert jednej z bardziej obiecujących karier młodej polskiej sceny muzycznej odbędzie się jutro (niedziela 12 listopada br).

Kortez  (właściwie Łukasz Federkiewicz) ma 28 lat i pochodzi z Iwonicza. To wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Potem napisał pierwsze piosenki. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Jazzboy Records i tu rok później wyszła debiutancka płyta Korteza zatytułowana „Bumerang”. To był sukces –  ciągu kilku miesięcy płyta sprzedała się w nakładzie 30 tys. egzemplarzy, zyskując status platynowej.


REKLAMA

W listopadzie br. miała premierę druga płyta Korteza – „Mój dom”. Piosenki Korteza są proste, ale naładowane emocjami. Sam artysta podkreśla:

Zawsze staram się skupić na tym, co ma być najważniejsze, na tej emocji, którą niesie ze sobą melodia, czy słowa. To, co śpiewam, gram, ma być prawdziwe, w stu procentach.

Jako support wystąpi Seeme – młoda, utalentowana artystka, która sama tworzy teksty i komponuje muzykę. O inspiracjach dla swojej twórczości pisze:

Piszę o tym co czuję, co aktualnie mnie nurtuje, co przeżywam w sobie. Dla mnie to wszystko o czym chcę opowiedzieć, jest bardzo osobiste, intymne.

Na koncert zapraszamy do ChDK, 12 listopada br., godz. 19. Bilety po 65 zł.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Obchody 37. rocznicy stanu wojennego
4 657
Wigilia chełmian
487
Budżetowe konsultacje
418
Minister Brudziński w Chełmie
785
Jest nowy skarbnik miasta
4 456
REKLAMA