REKLAMA
Zostań młodzieżowym radnym
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozpoczynają się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Chełm. Od dziś do końca tygodnia (11-13.10.br.) w szkołach średnich naszego miasta można zgłaszać kandydatów na członków Szkolnych Komisji Wyborczych oraz na Szkolnych Opiekunów Rady.

Reklama

Młodzieżowa Rada Miasta Chełm jest oficjalnym organem przedstawicielskim chełmskiej młodzieży. Po raz pierwszy została powołana w maju 2009 roku. Ma charakter konsultacyjny przy „dorosłej” Radzie Miasta Chełm. Doradza oczywiście w kwestiach dotyczących młodzieży.

Nasza rada istnieje po to, aby bronić i dbać o interesy chełmskiej społeczności młodzieżowej – czytamy na stronie MRM – Każdy demokratycznie wybrany radny, reprezentując młodzież swojej szkoły wspiera nasze miasto i pomaga rozwiązywać problemy młodych ludzi.

Termin zgłaszania kandydatów na młodzieżowych radnych wyznaczono na 20-26 października br. Potem kandydaci prowadzić będą kampanie wyborcze w swoich szkołach. Kto zaprezentuje się najlepiej, będzie mógł liczyć na wygraną i zdobycie mandatu radnego. Głosowanie odbędzie się 23 listopada br. Wybory wyłonią 20 członków Młodzieżowej Rady Miasta. Szczegółowy kalendarz wyborów znajdziecie tutaj

Praca w MRM to cenne doświadczenie. Młodzi ludzie biorą odpowiedzialność za swoje środowisko lokalne, uczą się samodzielności i zasad funkcjonowania samorządu. Mają także możliwość wpływania na swoje miasto poprzez podejmowanie konkretnych działań w odpowiedzi na konkretne potrzeby. Dzięki demokratycznym wyborom, reprezentują swoich rówieśników przed władzami miasta.

Opiekunem MRM z ramienia Urzędu Miasta jest obecnie Edyta Chudoba, dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie.

Napisz komentarz
 • A co takie rady konkretnego zrobiły?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  234
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  395
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  272
  Miasto zakłada łąki
  320
  Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
  368
  REKLAMA