REKLAMA
Zostań wolontariuszem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chcesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Właśnie trwa rejestracja wolontariuszy.

Reklama

REKLAMA

Zarejestrowany już został chełmski sztab WOŚP. Czternasty rok z rzędu rolę koordynatora sprawować będzie w naszym mieście Automobilklub Chełmski. W sztabie rozpoczęły się już przygotowania do wielkiego finału, m.in. ruszyło przyjmowanie zgłoszeń wolontariuszy.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku, a przyświecać mu będzie hasło: Pomaganie jest dziecinnie proste.
Celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Cele WOŚP można wspierać w różny sposób. Jednym z nich jest wolontariat. Rejestracja wolontariuszy już trwa. Można samodzielnie zarejestrować się na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl lub zgłosić się bezpośrednio do chełmskiego sztabu, który ma siedzibę w sklepie Metro przy ul. Pijarskiej 5.

Trzeba przy tym wiedzieć, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest szef sztabu i to on decyduje, z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.

Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się ze stroną Orkiestry, a zwłaszcza informacjami przeznaczonymi dla wolontariuszy oraz Regulaminem Wolontariusza.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Kolejowa w remoncie
355
Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
81 945
Galeria się zapełnia
2 647
Finansowe wsparcie dla Chełma
456
Przejazd już otwarty
3 374
REKLAMA