REKLAMA
ZUS kończy wysyłkę trzynastek
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prawie 9 mld zł trafiło już do emerytów i rencistów z tytułu tzw. trzynastego świadczenia. Do wypłaty zostały jeszcze trzynastki dla osób, które pobierają świadczenia i zasiłki przedemerytalne – w sumie około 111 mln zł.

REKLAMA

Jednorazowe świadczenia pieniężne trafiły do zainteresowanych w terminie płatności majowej emerytury lub renty. Terminy wypłat w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych to 1, 5, 6, 10, 15, 20 oraz 25 dzień miesiąca. 25 maja wypadła sobota, więc ostatnie trzynastki wpłynęły na konta emerytów i rencistów już dzień wcześniej. W sumie ZUS wypłacił blisko 8,3 mln trzynastych świadczeń na kwotę 8,9 mld zł brutto.


REKLAMA

Do wypłaty zostały jeszcze trzynastki dla osób pobierających świadczenia przedemerytalne i zasiłki przedemerytalne. Dla tych klientów terminem płatności jest 1 czerwca. To dzień wolny od pracy, dlatego trzynastki trafią do tych osób najpóźniej w piątek (do 31 maja). W województwie lubelskim świadczenia i zasiłki przedemerytalne pobiera około 4,9 tys. osób.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych kończy już także wysyłkę decyzji o przyznaniu jednorazowego świadczenia pieniężnego. Do piątku korespondencja powinna dotrzeć do każdego, kto otrzymał trzynastkę.

ZUS przypomina, że do jednorazowego świadczenia pieniężnego mają prawo osoby, które na 30 kwietnia 2019 r. miały prawo do wypłaty m.in. emerytury, renty, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego – wyjaśnia  Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
683
Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
19 920
Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
5 717
Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
6 552
Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
2 585
REKLAMA