REKLAMA
ZUS otwarty w sobotę dla lekarzy
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Chełmie zaprasza lekarzy na nietypową „Białą Sobotę”. Nietypową, bo dotyczącą elektronicznych zwolnień lekarskich.

W sobotę 19 maja, od godziny 9 do 13 lekarze będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących e-zwolnień lekarskich.


REKLAMA

Każdego zainteresowanego medyka przygotujemy kompleksowo do wystawiania elektronicznych zwolnień. Założymy mu profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i pomożemy w uzyskaniu bezpłatnego certyfikatu ZUS, którym można podpisywać e-zwolnienia. Pokażemy, jak prawidłowo wystawić elektroniczne zwolnienie, anulować je w przypadku pomyłki oraz jak zaktualizować dane lekarza w systemie – zachęca Ewa Węgrzyn z Oddziału ZUS w Biłgoraju.

Jeśli lekarz chciałby podczas konsultacji otrzymać certyfikat ZUS, powinien wziąć ze sobą pendrive albo laptopa z dostępem do internetu. Potrzebny będzie również dowód tożsamości. Chełmski ZUS mieści się przy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8.

Instytucja przypomina, że lekarze mogą również skorzystać z grupowych szkoleń dotyczących wystawiania e-zwolnieniach. Najbliższe odbędą się w Chełmie 17 maja i 14 czerwca. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) działają od początku 2016 roku, obok papierowych druków zwolnień. Natomiast od 1 lipca tego roku będą obowiązywać wyłącznie zwolnienia elektroniczne. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
PUM – raport otwarcia
802
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
324
Ranking szkół. Liderem znów II LO
1 174
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 620
Umowa na Kolejową
1 460
REKLAMA