REKLAMA
ZUS otwarty w sobotę dla lekarzy
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Chełmie zaprasza lekarzy na nietypową „Białą Sobotę”. Nietypową, bo dotyczącą elektronicznych zwolnień lekarskich.

W sobotę 19 maja, od godziny 9 do 13 lekarze będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących e-zwolnień lekarskich.Każdego zainteresowanego medyka przygotujemy kompleksowo do wystawiania elektronicznych zwolnień. Założymy mu profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i pomożemy w uzyskaniu bezpłatnego certyfikatu ZUS, którym można podpisywać e-zwolnienia. Pokażemy, jak prawidłowo wystawić elektroniczne zwolnienie, anulować je w przypadku pomyłki oraz jak zaktualizować dane lekarza w systemie – zachęca Ewa Węgrzyn z Oddziału ZUS w Biłgoraju.

Jeśli lekarz chciałby podczas konsultacji otrzymać certyfikat ZUS, powinien wziąć ze sobą pendrive albo laptopa z dostępem do internetu. Potrzebny będzie również dowód tożsamości. Chełmski ZUS mieści się przy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8.

Instytucja przypomina, że lekarze mogą również skorzystać z grupowych szkoleń dotyczących wystawiania e-zwolnieniach. Najbliższe odbędą się w Chełmie 17 maja i 14 czerwca. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) działają od początku 2016 roku, obok papierowych druków zwolnień. Natomiast od 1 lipca tego roku będą obowiązywać wyłącznie zwolnienia elektroniczne. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 129
Te wybory mogą przynieść zmiany w Chełmie. Zaskakujące sondaże.
5 715
Konferencja i nowa atrakcja turystyczna
4 481
Poznaj kandydatów do Rady Miasta Chełm
2 920
Premiera filmu o Dyrekcji
1 123
REKLAMA