REKLAMA
Zwolnij!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W całym kraju trwa dzisiaj (23 maja) policyjna akcja „Kaskadowy pomiar prędkości”. Chodzi o uświadamianie kierowcom, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków, a także o wyegzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości.

Reklama

REKLAMA

Funkcjonariusze będą dziś prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach – wystawione kaskadowo), jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem.

Szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Niemniej kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Przy okazji Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Policjanci apelują do kierowców, by przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Pamiętajmy! – przestrzegają funkcjonariusze. – Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Liderzy inwestycji. Chełm idzie w górę
41
PFR tworzy w Chełmie nowe miejsca pracy
2 439
Kolejowa w remoncie
362
Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
82 058
Galeria się zapełnia
2 657
REKLAMA