REKLAMA
,
Od nowego roku ZUS zapłacimy jednym przelewem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Każdy przedsiębiorca od nowego roku będzie mieć swój własny numer rachunku w ZUS. Jednym przelewem wpłaci składki za dany miesiąc.

Dziś każdy płatnik musi co miesiąc wykonać co najmniej trzy przelewy. Reguluje w ten sposób składki na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne i inne fundusze. Musi przy tym poprawnie wskazać w formularzu przelewu wiele danych, m.in. NIP i numer deklaracji rozliczeniowej, żeby wpłata zaksięgowała się prawidłowo.

Reklama

31 grudnia dotychczasowe rachunki ZUS zostaną zamknięte. Od 1 stycznia składki będzie można opłacić wyłącznie na swój indywidualny rachunek składkowy. Zakład już od października rozpocznie wysyłkę listów poleconych w tej sprawie. Dzięki nim, do końca roku każdy przedsiębiorca pozna swój numer rachunku.

Jeśli płatnik zmienił swój adres do korespondencji, powinien jak najszybciej zaktualizować go w ZUS, żeby ten ważny list mógł trafić pod właściwy adres – informuje Zofia Utkała, zastępca dyrektora Oddziału ZUS w Biłgoraju

Informacje na temat eSkładki i nowych zasad rozliczeń z ZUS, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku, można znaleźć tutaj.

 

Napisz komentarz
 • Będzie wesoło…

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA