REKLAMA
,
1 września wracamy do szkół
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

1 września uczniowie wracają do szkół – zapowiedział wczoraj Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej. Przedstawił też wytyczne dla placówek dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama

Elastyczne modele kształcenia, uprawnienia dyrektorów w sytuacji zagrożenia zarażenia COVID-19 w szkołach i placówkach, wytyczne sanepidu, kalendarz działań legislacyjnych i informacyjnych MEN – to najważniejsze tematy prezentowane podczas wczorajszej (5 sierpnia) konferencji zapowiadającej nowy rok szkolny.

Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej, przestawił działania resortu podejmowane w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021. Nowością jest możliwość wprowadzenia elastycznych form nauczania. To najważniejsze z działań, które  – zdaniem ministra  – pozwoli na bezpieczną naukę w szkołach.

1 września uczniowie wracają do szkół. A my robimy wszystko, by uczyli się w bezpiecznych warunkach. Przygotowujemy rozwiązania – wytyczne sanitarne i rozwiązania prawne, które pozwolą odpowiednio zareagować i podjąć właściwe decyzje, gdy pojawi się ognisko zakażenia – powiedział minister.

Szkoły i placówki będą musiały zastosować cały szereg zaleceń. Dotyczą one m.in. z: organizacji zajęć, wydawania posiłków, higieny, czyszczenia, dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni; a także postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów i pracowników szkoły.

Główną wytyczną jest bezwzględne przestrzeganie podstawowych zasad higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez osoby trzecie przychodzące do szkoły lub placówki, regularne czyszczenie pomieszczeń. Uczniowie w klasach nie będą musieli nosić maseczek. W miarę możliwości zaleca się taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły.

Tutaj znajdziecie szczegółowe wytyczne GIS dotyczące bezpiecznego powrotu do szkoły.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA