REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
100 milionów na autobusy
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Chełm będzie jednym z pierwszych miast w kraju, w którym tabor komunikacji miejskiej będzie w całości zeroemisyjny. To dzięki 100-milionowemu wsparciu, jakie miasto dostanie z programu “Zielony Transport Publiczny”.

Reklama
Miasto Chełm otrzymało ponad 100 milionów dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu “Zielony Transport Publiczny” – informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta miasta. – Dzięki temu Chełmskie Linie Autobusowe będą realizować transport publicznych przy pomocy zeroemisjnych, napędzanych wodorem autobusów.
 
Na początku roku Urząd Miasta Chełm złożył wniosek do NFOŚiGW o dofinansowanie na zakup zeroemisjnych pojazdów. Chodziło o zastąpienie dotychczasowego taboru Chełmskich Linii Autobusowych. Teraz mamy już rozstrzygnięcie konkursu i  Chełm został jednym z beneficjentów programu pn. „Zielony Transport Publiczny”.
 
Oznacza to, że oficjalnie otrzymaliśmy ponad 100 milionów dofinansowania na zakup zeroemisyjnych, napędzanych wodorem autobusów. Dzięki temu na przestrzeni najbliższych dwóch lat wymienimy cały tabor Chełmskich Linii Autobusowych – mówi prezydent Jakub Banaszek. – To dla nas, nie boję się tego określenia, prawdziwy przełom cywilizacyjny. Będziemy również jednym z pierwszych miast, które praktycznie w całości realizować będzie transport publiczny z wykorzystaniem autobusów wodorowych – dodaje.
 
Równolegle miasto prowadziło rozmowy dotyczące systemu obsługi i zasilania pojazdów biopaliwem wodorowym. Teraz, po pozytywnej decyzji ws. przyznania środków, negocjacje wchodzą w decydującą fazę.
 
Dodatkowo, do końca roku flotę CLA wzmocnią niskoemisyjne Solarisy, na które przetarg miasto rozstrzygnęło kilka miesięcy temu.Więcej na ten temat piszmy m.in. tutaj.
 
Jednocześnie przypominamy, że od 1 września 2021 roku komunikacja miejska w Chełmie będzie bezpłatna.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Z jednej strony cieszą zapowiedzi zmian wynikających z inwestycji. Z drugiej strony przypominają mi się czasy Gierkowskie. W tedy tez były inwestycje , których nikt nie liczył efektywności. Mamy też przykład Parku Wodnego. Historia PR-owców niczego nie nauczyła. Bo i nie oni za to będą płacić.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Roman -zawsze mozesz przesiasc sie na lapcie ,ewentualnie woz zelazny z koniem, choc i to zdaje sie moze byc problematyczne -tak wiec pozostaja Tobie lapcie-proekologiczne i trendy jak za czasow protopalstow -sezonowe badz wielosezonowe i z duza zaleta – odciskow sobie nie na robisz 🙂

   No votes yet.
   Please wait...
 • Andrzej Sawa skąd tyle ,,optymizmu,,
  w twoim komentarzu. Nie jesteś przecież zwolennikiem nic nie robienia.

  No votes yet.
  Please wait...
 • No i super. W końcu coś się dzieje w Chełmie

  No votes yet.
  Please wait...
  • Doatacje kiedyś się skończą i jak to wytrzyma budżet Chełma – koszty eksploatacji.

   No votes yet.
   Please wait...
   • Jak powstawał park wodny jakoś krytycznych uwag o kosztach utrzymania brak było

    No votes yet.
    Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama