REKLAMA
,
Wojewoda mówi „nie” dla krematorium w centrum osiedla
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wojewoda lubelski utrzymał w mocy decyzje Prezydent Agaty Fisz o braku zgody budowy krematorium w Chełmie. Pomysł ten spotkał się z falą protestów i niezadowolenia mieszkańców miasta.

Reklama

Władze miasta wydały negatywną decyzję w sprawie pozwolenia na budowę spalarni zwłok przy ul. Kraszewskiego jeszcze pod koniec października. Właściciel Usług Pogrzebowych „Anubis” – Leszek Łukowiec, postanowił odwołać się od tej decyzji do wojewody lubelskiego, prosząc o jej ponowne rozpatrzenie. Decyzja wojewody była również negatywna dla inwestora.

Jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki, wojewoda podjął taką decyzję biorąc pod uwagę niezgodność inwestycji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

„Aż do Trybunału”

Problem budowy spopielarni zwłok dotyczył nie tylko mieszkańców osiedla Rejowiecka – Włodawska, ale i całego miasta. Wśród mieszkańców zawiązał się komitet protestacyjny, który zbierał podpisy przeciwko inwestycji. Wywieszano bannery na ogrodzeniach oraz organizowano spotkania z władzami Chełma, które od samego początku stanęły murem za chełmianami.  – Jeżeli nie znajdziemy sprawiedliwości przed organami krajowymi, pójdziemy aż do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości  – mówił wiceprezydent Józef Górny na spotkaniu w ZSO nr 3. 

Jak komentowała Ewa Suchań, chełmska radna, spopielarnia jest potrzebna w Chełmie, ale na obrzeżach lub poza miastem. Lokalizacja, którą zaproponował inwestor była nie do przyjęcia. Wątpliwości wzbudzała również kwestia co do działania ekologicznych filtrów. Wybudowanie krematorium mogłoby również spowodować drastyczny spadek cen okolicznych działek i budynków.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA