REKLAMA
,
Marek Łapiński nowym komendantem Straży Granicznej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Straż Graniczna ma nowego komendanta. Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył nominację majorowi SG Markowi Łapińskiemu.

Reklama

Łapiński zastąpił na stanowisku Komendanta Głównego SG gen. dyw. SG Dominika Tracza. Uroczyste przekazanie obowiązków i sztandaru miało miejsce w ubiegły czwartek. W uroczystości uczestniczył m.in. sekretarz stanu w MSWiA Jakub Skiba, Biskup Polowy WP Józef Guzdek, kadra kierownicza Straży Granicznej, przedstawiciele duchowieństwa i związków zawodowych.

Sekretarz stanu w MSWiA Jakub Skiba podziękował odchodzącemu Komendantowi Głównemu Straży Granicznej za dotychczasową służbę. Gen. dyw. SG Dominik Tracz dziękując za dotychczasową współpracę życzył wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Major SG Marek Łapiński urodził się 10 marca 1963 roku w Zamościu. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1993 roku. Od 1998 roku pełnił funkcję zastępcy Generalnego Inspektora Celnego. W latach 2006-2007 był dyrektorem Departamentu Kontroli, Skarg i Wniosków w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Źródło: msw.gov.pl

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA