REKLAMA
,
Nowy pomysł na komunikację. SMS od Urzędu Miasta?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Już sześćset miast korzysta z komunikacji SMS-owej, a wiadomości trafiają do pół miliona Polaków. Ten nowy kanał komunikacji gminy z mieszkańcami staje się coraz bardziej popularny. Istnieje duża szansa, że pomysł znajdzie realizację także w Chełmie.

Reklama

Co ciekawe, w Szczecinie – za pomocą specjalnej subskrypcji można oddawać sms-owo głosy na projekty z budżetu obywatelskiego. W wielu samorządach, władze miasta poprzez telefony, informują mieszkańców o wydarzeniach kulturalnych, sportowych, utrudnieniach w ruchu drogowym czy zagrożeniach atmosferycznych.

– Mail, sms z chełmskiego urzędu byłby najszybszą i najtańszą formą komunikacji o zmianach w mieście. Przynajmniej nikt nie narzekałby, że nie miał szans dowiedzieć się o inicjatywach naszych władz – komentuje chełmianin Maciej, który jak mówi „nie ma czasu na bieżąco monitorować lokalnych wydarzeń.

Jeszcze kilka lat temu w Urzędzie Miasta Chełm został uruchomiony informator Gadu – Gadu, jednak z uwagi na spadającą liczbę użytkowników, ten kanał informacyjny został zawieszony. – Informacje o wydarzeniach kulturalnych za pośrednictwem SMS już od dawna przekazywane są natomiast przez Chełmski Dom Kultury. Miasto Chełm podjęło działania zmierzające do uruchomienia systemu bezpłatnych powiadomień SMS – informuje Roland Kurczewicz, pełnomocnik Prezydent Agaty Fisz. Jak dodaje, w obecnej chwili trwa analiza stosowanych rozwiązań i dostępnych na rynku ofert.

Czy bylibyście chętni otrzymać sms-a z chełmskiego magistratu? Zapraszamy do dyskusji.

Napisz komentarz
 • W innych miastach w Polsce informacje o odbiorze np. prawa jazdy przesyłana jest sms zamiast pismem przez pocztę.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA