REKLAMA
,
Program „500 zł na dziecko”. Ruszają konsultacje społeczne
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Już niedługo rozpoczną się konsultacje społeczne z przedstawicielami samorządów i ekspertów z całej Polski w sprawie wprowadzenia programu Rodzina 500+. 

Reklama

Pomimo tego, że przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedzieli, że harmonogram takich spotkań jest już gotowy, gminy nadal nie zostały o tym poinformowane. Jak komentuje Jolanta Gierasimiuk z Wydziału Spraw Społecznych UM Chełm, o spotkaniu w urzędach wojewódzkich dowiedziała się w dniu dzisiejszym z mediów. – Harmonogramu nie mamy, jeżeli będzie takie zaproszenie, to weźmiemy w nim udział – zapowiada.  W przypadku rozdysponowania i prac nad tym projektem, całość odpowiedzialności przypadnie na Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie, który zajmie się weryfikacją oraz wprowadzeniem procedur.

Kto dostanie pieniądze?

Projekt „Rodzina 500+” to system wsparcia rodzin. Świadczenie w wysokości 500 zł będzie wypłacane rodzicom lub opiekunom na każde dziecko do momentu osiągnięcia przez nie 18 lat. Świadczenie ma pomóc częściowo pokryć wydatki na wychowanie dziecka. W przypadku, gdy ubiegamy się o świadczenie na pierwsze dziecko obowiązywać będzie kryterium dochodowe 800 zł. Jeśli dziecko jest niepełnosprawne kryterium rośnie do 1200 zł. Na drugie i kolejne dzieci próg dochodowy już nie będzie obowiązywać. Świadczenie wychowawcze 500 zł będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub centra do realizacji świadczeń socjalnych. Wniosek o to świadczenie będzie trzeba składać co roku w miejscu zamieszkania

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA