REKLAMA
,
Koniec „Mieszkania dla młodych”. PiS z nowym projektem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nowy rząd Prawa i Sprawiedliwości nie będzie kontynuować projektu PO – PSL „Mieszkanie dla młodych”. Zastąpić go ma Narodowy Program Budowy Mieszkań, który ma ruszyć w 2017 roku i będzie realizowany we współpracy z samorządami.

Reklama

Program „Mieszkanie dla młodych” będzie funkcjonować do 30 września 2018 roku. Na 2016 r. zabezpieczono na niego 730 mln zł, zaś na 2017 i 2018, kolejno 746 oraz 762 milionów. W tym roku zdążył z niego skorzystać chełmianin Przemysław Dmuch, który otrzymał dofinansowanie w kwocie 21 400 tys zł. – Bardzo łatwo było je dostać, procedury trwały dwa tygodnie. Musieliśmy przygotować m.in. akt małżeństwa, wyciągi bankowe oraz wniosek kredytowany do banku – dodaje.

Narodowy Program Budowy Mieszkań ma być realizowany z udziałem samorządów. Jak informował wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński w rozmowie z parlamentarny.pl, mieszkania będą budowane przez spółki samorządowe, ponieważ takowe nie będą nastawione na zysk. Zapowiedział również zwiększenie liczby mieszkań na wynajem oraz pomoc w uzbrajaniu gruntów.

Lion’s Bank opracował również tabelę z dostępnością mieszkań używanych w programie „Mieszkanie dla młodych”. W Lublinie limit cen kwalifikujący do dopłat na rynku wtórnym wynosi 3 804,32 zł, liczba ofert spełniających kryteria wynosiła 362, a udział ofert spełniających kryteria wynosił 9,6%.

Więcej o projekcie „Mieszkanie dla Młodych”

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA