REKLAMA
,
Ranking Perspektywy 2016. „Nie mamy powodów do zadowolenia”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na tę chwilę z niecierpliwością czekało wielu dyrektorów, uczniów i nauczycieli szkół średnich. 14 stycznia poznaliśmy Ranking Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2016.  – Nasze szkoły bardzo daleko, powodów do zadowolenia nie mamy – komentował na sesji radny Mariusz Kowalczuk.

Reklama

Najwyżej sklasyfikowaną placówką w Chełmie zostało I LO, które uzyskało 27 lokatę w województwie i 415 w kraju (40,85 pkt). II LO  znalazło się dwa oczka niżej – przypadło im 29 miejsce w lubelskim i 445 w kraju (40.09 pkt). W rankingu najlepszych techników, najwyższy wynik w naszym mieście osiągnęło Technikum nr 2 w ZS Technicznych, które sklasyfikowano na 15 miejscu. 

Jak sugerował radny Mariusz Kowalczuk, wyniki chełmskich placówek oświatowych nie dają powodów do zadowolenia. – Jakie działania podejmą władze miasta aby zmniejszyć spadkowy trend? – pytał w interpelacji.

Uczulamy dyrektorów”

– Każdy podchodzi do rankingu w sposób indywidualny. Wyniki nie są powodem do satysfakcji, ale niektóre nasze szkoły poprawiają swoje pozycje, choć to nie znaczy, że jest to ich szczyt marzeń i aspiracji – odpowiedział wiceprezydent Stanisław Mościcki. Jak zaznaczył, wszystkie wyniki, które wpływają nie zależą od organu prowadzącego, ale od nadzoru pedagogicznego, czyli w tym przypadku kuratora oświaty. Miasto poczuwa się do kwestii m.in. zapewnienia odpowiedniej bazy, dofinansowań wyjazdów oraz uzyskanych osiągnięć. – Od kilku lat jako samorząd przykładamy dużą wagę do tego rankingu. Na każdym spotkaniu uczulamy naszych dyrektorów aby wzięli sobie to do serca. To nie tylko prestiż szkoły, ale i miasta – dodał. Mościcki przypomniał również, że w tym roku I LO znalazło się na 59 miejscu w Polsce jeżeli chodzi o ranking olimpijski, co jest dużym osiągnięciem dla uczniów i nauczycieli „Czarnieckiego”. – Dziękujemy za sygnał, w dalszym ciągu będziemy monitorować ten temat – skwitował na koniec.

Napisz komentarz
 • Kiedy ILO plasowało się na pierwszym czy drugim miejscu w kraju z klasycznej łaciny dzisiaj 59 wśród dokonań sportowych. Jestem pod wrażeniem…

 • Aż dziwne, że I LO mimo tego, że nie dopuszcza niektórych do matur ma tak niskie wyniki w rankingu.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA