REKLAMA
,
Wielkie serca wolontariuszy. Koło Caritas przy „Siódemce” ze statuetką
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zbierali żywność dla potrzebujących, fundowali stypendia, dofinansowywali operacje czy poświęcali swój czas w świetlicach środowiskowych. To właśnie dzięki darczyńcom Caritas Archidiecezji Lubelskiej, tysiące osób po raz kolejny mogło otrzymać nieocenioną pomoc.

Reklama
cwir2

Fot. Fb. Caritas Archidiecezji Lubelskiej

W 2015 roku dzięki lubelskiej Caritas, ponad sto dzieci objęto programem dożywiania przez cały rok szkolny (50 tys. zł); 93 dzieci otrzymało stypendia socjalne na kwotę 20 tys. zł, 500 dzieci otrzymało wyprawki szkolne; z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego skorzystało 359 osób; 600 dzieci mogło wyjechać na wakacje; stypendia naukowe otrzymało 62 dzieci na kwotę 66 300 zł oraz przekazano 103 455 na dofinansowanie operacji. Ponadto wydano 113 ton żywności i udzielono pomocy 100 uchodźcom.

Podczas uroczystej gali wyróżniono statuetkami wiele osób i instytucji, które w 2015 roku wspierały lubelską Caritas. Wśród nagrodzonych w kategorii „wolontariuszki Caritas” znalazło się szkolne koło Caritas przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Chełmie. Nagrodę w imieniu koła odebrała wicedyrektor Elżbieta Ćwir oraz ks. Tomasz Atras.

Jak mówi Małgorzata Marciniak z ZSO nr 7 w Chełmie, aktualnie w Szkolnym Kole Caritas działa ponad pięćdziesięciu wolontariuszy, głównie z gimnazjum, choć w akcje włączają się nawet uczniowie 3 i 4 szkoły podstawowej. W tym roku udało im się przeprowadzić takie akcje jak „Żywe Skarbonki” – zbieranie funduszu na budowę Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie, „Kilometry Dobra” (pisaliśmy o tym tutaj), chełmski Bieg Caritas (fotorelacja) czy uczestniczyć w świątecznych zbiórkach żywności. – Dzięki takiej działalności, dzieci się wiele uczą i cieszą. Przygotowują do życia w przyszłości, uczą praktycznych umiejętności i asertywności, mają dużą frajdę, zabawę i empatię. Są otwarte i chcą pomagać – dodaje Marciniak.

Więcej informacji na temat działalności koła tutaj.

Wszystkim wolontariuszom gratulujemy postawy!

kolo

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA