REKLAMA
,
Usiłował przewieźć silnik od Porsche
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na przejściach granicznych dwa silniki – zaburtowy od łodzi oraz silnik od Porsche.

Reklama

silnik2Zatrzymany silnik zaburtowy do łodzi oraz silnik od Porsche to efekt pracy ostatnich dni stycznia funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Do pierwszego zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Hrebennem. Do odprawy na kierunku wyjazdowym z RP zgłosił się 41-letni ob. Ukrainy. Mężczyzna usiłował przewieźć przez granicę silnik pochodzący z pojazdu Porsche o wartości 15 tys. zł, który posiadał ślady ingerencji w pole numerowe VIN.

Do podobnego zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Dorohusku. – Tym razem funkcjonariusze NOSG, kontrolujący przestrzeń ładunkową samochodu marki Renault Traffic, zauważyli ślady świadczące o nielegalnym pochodzeniu znajdującego się wewnątrz silnika do łodzi – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG. Po dokładnej kontroli okazało się, iż przewożony przez ob. Ukrainy silnik zaburtowy o wartości 40 tys. zł, został pozbawiony oznaczeń identyfikacyjnych oraz tabliczki znamionowej. Również i w tej sprawie funkcjonariusze wszczęli postępowanie przygotowawcze.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA