REKLAMA
,
Rośnie dług Chełma
Sprostowanie Agaty Fisz ws. artykułu na portalu chelmski.eu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Redakcja portalu chelmski.eu zamieszcza sprostowanie nadesłane do nas przez Prezydent Miasta Chełm – Agatę Fisz w sprawie artykułu „Gwóźdź do trumny Chełma? Agata Fisz zaciąga kolejny kredyt!”.

Reklama

Sprostowanie dotyczące artykułu „Gwóźdź do trumny Chełma? Agata Fisz zaciąga kolejny kredyt!”

W artykule autorstwa Mateusza Grzeszczuka pod tytułem: „Gwóźdź do trumny Chełma? Agata Fisz zaciąga kolejny kredyt!”, podano Czytelnikom następujące nieprawdziwe lub nieścisłe informacje, wymagające sprostowania:

Nieprawdziwy jest zarzut iż „Kolejny rok prezydentury Agaty Fisz to dalsze zadłużanie miasta poprzez kolejne kredyty” – uchwalony budżet Miasta Chełm na rok 2016 nie przewiduje wzrostu zadłużenia.

Nieprawdziwa jest informacja, iż „Z końcem ubiegłego roku postanowiła zaciągnąć kolejny nowy, krótkoterminowy na kwotę 30 milionów złotych” – przytoczone w artykule Zarządzenie NR 364/2015 Prezydenta Miasta Chełm jest aktem wykonawczym do uchwały budżetowej na 2016 rok. Stanowi ono jedynie upoważnienie dla prezydenta do zaciągania w trakcie roku budżetowego kredytu krótkoterminowego (tzw. debetu w rachunku bieżącym) do kwoty 30 milionów złotych, ale nie oznacza, że kredyt ten w tym terminie i w takiej wysokości został zaciągnięty.

Nieścisła informacja, iż „W zarządzeniu nr 365/15 Prezydenta Miasta Chełm z dnia 28 grudnia 2015 roku, władze miasta informują, że postanowiły zaciągnąć kredyt krótkoterminowy od dnia 4 stycznia 2016 roku do dnia 31 grudnia 2016 roku w kwocie trzydziestu milionów złotych na pokrycie występującego w ciągu roku deficytu budżetu” – nie jest to informacja władz o zaciągnięciu 30 milionów złotych kredytu, a dopełnienie formalności niezbędnych do ewentualnego uruchamiania debetu w rachunku bieżącym od dnia 4 stycznia 2016 roku do dnia 31 grudnia 2016 roku. Debet w rachunku bieżącym uruchamiany jest tylko w takiej wysokości i tylko wtedy, gdy dochody do budżetu wpływają później lub są mniejsze od kwoty wydatków koniecznych do podniesienia w danej chwili. Nie jest to jednorazowe zaciągniecie 30 milionów złotych kredytu z chwilą wydania zarządzenia.

Nieprawdziwa jest informacja, iż …Chełm takich funduszy nie miał i musiał zdecydować się zaciągnąć nowy kredyt, aby spłacić ten z roku 2015″. – Miasto Chełm na koniec 2015 roku na rachunku bankowym posiadało środki finansowe, nie posiadało zadłużenia krótkoterminowego i nie zaciągnęło nowego kredytu, aby spłacać rzekomy kredyt z 2015 r.

Prezydent Miasta Chełm

Agata Fisz

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Kim jest internetowy troll? Wikipedia dość dobrze opisuje ten gatunek: „Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji”.

  Analiza cech charakteru trolla dokonana przez zespół kanadyjskich naukowców wygląda tak: „trolle to osoby u których często występują takie cechy jak makiawelizm (instrumentalne traktowanie innych, skłonność do manipulacji), narcyzm, sadyzm i cechy bardzo często występujące u psychopatów – brak empatii oraz wyrzutów sumienia”.

  Co najbardziej znamienne, Buckles twierdzi, że to właśnie sadyzm jest „dominantą” jeśli chodzi o charakter typowego internetowego trolla: „Zarówno troll jak i sadysta czują radość z zadawania cierpienia innym. Sadyści po prostu uwielbiają się dobrze bawić a Internet to często ich plac zabaw”.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Media, myślę że wierzą i dlatego ja wybierają na kolejne kadencje, i nie prorokój czarnych scenariuszy pa

  No votes yet.
  Please wait...
 • Agata, kto Ci już wierzy?

  No votes yet.
  Please wait...
 • A ja myślę, że sprawa wygląda troszkę inaczej. Warto zauważyć, że nie jest to SPROSTOWANIE PORTALU, bo tu trzeba było już chodzić po sądach, ale SPROSTOWANIE AGATY FISZ. Jak widać chłopaki z Wojsławickiej zgodzili się na to, żeby i Pani Prezydent mogła tu opublikować. Tak samo jak atakowano tu Raniewicza – mógł przydzwonić do Redaktora i powiedzieć – daj mi możliwość sprostowania. To już kwestia dobrej woli. Z innej – młodym za pewno nie chciało się latać po sądach, bo pewnie i tym zostali „zaszczuci”. Studencki portfel vs budżet UM Chełm 😉 Oni na procesy mają…

  Te same teksty pojawiły się w komentarzach pod poprzednim artykułem. W ZARZĄDZENIU BYŁO – POSTANAWIA SIĘ ZACIĄGNĄĆ KREDYT 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • Marysiu a dlaczego sprostowanie się pojawiło? Myślę że czas kończyć tą dyskusję. Portal się pomylił zdarza się więc sprostowal a ty nie bij piany. Deszcz pada równie dobrze o to do miasta można mieć pretensję

  No votes yet.
  Please wait...
  • A budżet i obecna ekipa nieudaczników jest cacy?Oj Ty naiwna Elu.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Ktoś wierzy w te słowa? Władza zawsze umie tak wszystko wytłumaczyć, aby wszyło na ich. Zarządzenie mówi jasno: „postanawia się zaciągnąć kredyt”. Nic dodać, nic ująć. A to, że krótkoterminowy – to już żadna różnica. Dług to dług…

  No votes yet.
  Please wait...
 • A wystarczyło przeczytać dokumenty ze zrozumieniem

  No votes yet.
  Please wait...
 • Redaktorze nie dawaj się więcej odpuszczać tym z „naszegochelma”

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA