REKLAMA
,
Bezpłatne leki dla seniorów już od września
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Lokalni seniorzy jeszcze w tym roku mogą liczyć na bezpłatne leki. Program ruszy najprawdopodobniej już we wrześniu. Projekt obejmie wszystkie osoby, które ukończyły 75 lat.

Reklama

Nowa regulacja ma pomóc seniorom, którzy znaczną część budżetu domowego wydają właśnie na leki. – Czasami trzeba wybierać pomiędzy jedną receptą a drugą. Produkty są drogie, znam starsze osoby, które z tego powodu przerywają leczenie – mówi Pan Józef (79 l.) z Chełma, który z projektem pokłada duże nadzieje. Najprawdopodobniej na liście znajdą się leki kardiologiczne, związane z chorobami reumatycznymi, wyroby medyczne czy opatrunki. Pierwszy oficjalny wykaz zostanie ustalony najpóźniej do 1 września br.

– Rozwiązanie przewidziane przez rząd realnie odciąży budżety seniorów od części wydatków na leki i zwiększy dostępność do nich, a tym samym będzie sprzyjać poprawie stanu zdrowia i jakości życia tych osób – czytamy w komunikacie Kancelarii Premiera.

Przepisy o bezpłatnych lekach dla seniorów włączono do projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, który Rada Ministrów przyjęła na wczorajszym posiedzeniu.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA