REKLAMA
,
Bezpłatne leki dla seniorów już od września
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Lokalni seniorzy jeszcze w tym roku mogą liczyć na bezpłatne leki. Program ruszy najprawdopodobniej już we wrześniu. Projekt obejmie wszystkie osoby, które ukończyły 75 lat.

Reklama

Nowa regulacja ma pomóc seniorom, którzy znaczną część budżetu domowego wydają właśnie na leki. – Czasami trzeba wybierać pomiędzy jedną receptą a drugą. Produkty są drogie, znam starsze osoby, które z tego powodu przerywają leczenie – mówi Pan Józef (79 l.) z Chełma, który z projektem pokłada duże nadzieje. Najprawdopodobniej na liście znajdą się leki kardiologiczne, związane z chorobami reumatycznymi, wyroby medyczne czy opatrunki. Pierwszy oficjalny wykaz zostanie ustalony najpóźniej do 1 września br.

– Rozwiązanie przewidziane przez rząd realnie odciąży budżety seniorów od części wydatków na leki i zwiększy dostępność do nich, a tym samym będzie sprzyjać poprawie stanu zdrowia i jakości życia tych osób – czytamy w komunikacie Kancelarii Premiera.

Przepisy o bezpłatnych lekach dla seniorów włączono do projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, który Rada Ministrów przyjęła na wczorajszym posiedzeniu.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA