W najbliższy piątek rozpoczną się szkolenia we wszystkich województwach dla przedstawicieli samorządów gminnych, które będą przyjmować wnioski i realizować wypłatę świadczeń.
Przedstawiciele urzędów wojewódzkich zostali zaproszeni 16 lutego do ministerstwa rodziny na informacyjne spotkanie, poświęcone realizacji ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, wprowadzającej program Rodzina 500 plus. Program to również duże zadanie logistyczne i organizacyjne, więc 19 lutego rozpoczną się specjalne szkolenia, które będą prowadzone przez pracowników departamentów polityki rodzinnej i informatyki MRPiPS. Pierwsze pieniądze – 70 milionów złotych, wpłynie do samorządów w ciągu najbliższych trzech tygodni. Ustawa aktualnie oczekuje na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.
500 zł na dziecko. Co zrobić, żeby je dostać [NASZ ARTYKUŁ]
– Czy w związku z programem Rodzina 500 +, będziemy mieli możliwość składania wniosków online? – pyta nasza czytelniczka Joanna. – Chcemy, aby było to możliwe za pośrednictwem elektronicznej bankowości. Pozwoli to uniknąć pierwszej, uderzeniowej fali zainteresowanych w gminach – wyjaśniał minister Bartosz Marczuk. Mieszkańcy Chełma będą mieli także możliwość skorzystania ze specjalnej infolinii, za pośrednictwem których byłyby udzielane rodzicom zainteresowanym świadczeniem, praktyczne informacje związane z programem Rodzina 500 plus. – Taka infolinia będzie również działała w MRPiPS – obiecał dyrektor Departamentu Polityki Rodzinnej Olgierd Podgórski. Ministerstwo przygotowało również bezpłatny podręcznik dla samorządów i rodziców.
Źródło: mpigs.gov | Fot. J.Wójcik – Tarnowska
nasi sobie z tym nie poradzą – tak jak ze śmieciami. Tak to już jest jak pozatrudniane same pociotki bez motywacji…