REKLAMA
,
Program Rodzina 500+. Chełmscy samorządowcy przed szkoleniem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W najbliższy piątek rozpoczną się szkolenia we wszystkich województwach dla przedstawicieli samorządów gminnych, które będą przyjmować wnioski i realizować wypłatę świadczeń. 

Reklama

Przedstawiciele urzędów wojewódzkich zostali zaproszeni 16 lutego do ministerstwa rodziny na informacyjne spotkanie, poświęcone realizacji ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, wprowadzającej program Rodzina 500 plus. Program to również duże zadanie logistyczne i organizacyjne, więc 19 lutego rozpoczną się specjalne szkolenia, które będą prowadzone przez pracowników departamentów polityki rodzinnej i informatyki MRPiPS.  Pierwsze pieniądze – 70 milionów złotych, wpłynie do samorządów w ciągu najbliższych trzech tygodni. Ustawa aktualnie oczekuje na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

500 zł na dziecko. Co zrobić, żeby je dostać [NASZ ARTYKUŁ]

– Czy w związku z programem Rodzina 500 +, będziemy mieli możliwość składania wniosków online? – pyta nasza czytelniczka Joanna. – Chcemy, aby było to możliwe za pośrednictwem elektronicznej bankowości. Pozwoli to uniknąć pierwszej, uderzeniowej fali zainteresowanych w gminach – wyjaśniał minister Bartosz Marczuk. Mieszkańcy Chełma będą mieli także możliwość skorzystania ze specjalnej infolinii, za pośrednictwem których byłyby udzielane rodzicom zainteresowanym świadczeniem, praktyczne informacje związane z programem Rodzina 500 plus. – Taka infolinia będzie również działała w MRPiPS – obiecał dyrektor Departamentu Polityki Rodzinnej Olgierd Podgórski. Ministerstwo przygotowało również bezpłatny podręcznik dla samorządów i rodziców.

 

Źródło: mpigs.gov | Fot. J.Wójcik – Tarnowska

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • nasi sobie z tym nie poradzą – tak jak ze śmieciami. Tak to już jest jak pozatrudniane same pociotki bez motywacji…

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA