REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Rodzina 500 Plus. Gdzie pójść w Chełmie z wnioskiem?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ruszają przygotowania do programu „Rodzina 500 plus”. Jak na razie jeszcze oficjalnie nie wiadomo, gdzie powstaną lokalizacje, w których rodziny będą mogły składać wnioski.

Reklama

Program ma ruszyć 1 kwietnia. Do tego czasu samorządy muszą się przygotować na zwiększoną liczbę petentów. Jak mówiła jeszcze w styczniu Jolanta Gierasimiuk z Wydziału Spraw Społecznych UM Chełm, w przypadku rozdysponowania funduszami w ramach projektu, całość odpowiedzialności przypadnie na Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie, który zajmie się weryfikacją oraz wprowadzeniem procedur.

„W jeden dzień – całe miasto”

Mieszkańcy innych miast w Polsce, są wstępnie zaznajomieni, jakie jednostki zostanę oficjalnie wydelegowane. Jak przekonuje Lucyna Kozaczuk, Dyrektor MOPR, sytuacja w Chełmie może być klarowna zarówno jutro lub na początku przyszłego tygodnia. Jeżeli zadnie zostałoby przekierowane właśnie na tą placówkę, to perspektywa wydawania wniosków nie spędza sen z powiek dla pracowników. – Nie jest to pierwsze zadanie, które będzie nam przekazane. Nie sądzę też żeby całe miasto przyszło z wnioskiem jednego dnia – dodaje Kozaczuk.

Projekt „Rodzina 500 Plus” będzie wymagał jednak zatrudnienia nowych pracowników i jak zapowiada Kozaczuk, taką informację jednostka przekazała już do Lublina. Nowe osoby będą niezbędne do obsłużenia nawet 6 tysięcy osób. – Będzie to okres trudny, będziemy musieli udzielać informacji np. co do wypełniania wniosków – dodaje. Ewentualne problemy mieszkańców mają zniknąć po jakimś czasie, kiedy będą mieli wprawę, co do ich składania w odpowiedniej placówce.

 Jak powiedziała Dziennikowi Wschodniemu Dorota Mazurek, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej gminy Chełm, w przypadku wydelegowania do zadania tej placówki, to również i ona odczuje braki kadrowe, bowiem dotychczas zatrudniała tylko dwóch pracowników do obsługi świadczeń. Obsługa interesantów będzie również wymagała zakupu dodatkowego sprzętu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama