REKLAMA
,
Młodzi chełmianie mogą zgłaszać pomysły na startupy w Polsce Wschodniej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Młodzi mieszkańcy naszego regionu mogą już zgłaszać swoje pomysły na innowacyjny biznes do platform startowych, które oferują wsparcie dla tworzenia i rozwoju młodych firm w Polsce Wschodniej. 

Reklama

Autorzy najlepszych koncepcji otrzymają pakiet bezpłatnych i „szytych na miarę” usług niezbędnych do tego, by pomysł zaowocował wprowadzeniem na rynek innowacyjnych produktów lub usług. Platformy startowe dla nowych pomysłów to pierwsze realizowane na tak szeroką skalę, przedsięwzięcie wspierające startupy w Polsce. Ministerstwo przeznaczy na nie 200 mln euro z Programu Polska Wschodnia. – Najpierw zrealizowany zostanie pilotaż warty 20 mln euro. Po jego zakończeniu ocenimy, w jakim stopniu założenia programu się sprawdzą. Jeśli potrzebne będą zmiany, wprowadzimy je i będziemy kontynuować działanie. Przeznaczymy na dalsze wsparcie startupów dodatkowe 180 mln euro z Programu Polska Wschodnia – powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Program przeprowadzą tzw. animatorzy Platform, czyli wybrane w konkursie trzy parki naukowo-technologiczne, w tym m.in.  Connect – Lubelski Park Naukowo-Technologiczny wspólnie z Regionalnym Parkiem Przemysłowym w Świdniku. Szczegółowa oferta Platform startowych oraz kwestionariusz zgłoszeniowy do programu znajdują się na tej stronie. Swoje koncepcje mogą proponować zarówno pojedyncze osoby jak i zespoły z gminy Chełm i powiatu chełmskiego. Ważne, aby pomysł nie był przedmiotem prowadzonej już działalności gospodarczej przez zgłaszających.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA