REKLAMA
,
Worek unijnych pieniędzy znów otwarty. Są pieniądze dla szkół
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zarząd Województwa Lubelskiego zatwierdził kolejne 80 mln zł na dofinansowanie projektów, z których skorzystają szkoły ogólne i zawodowe. Jest to zarazem szansa dla chełmskich szkół na zdobycie unijnych milionów. 

Reklama

W ostatni dzień lutego ogłoszone zostały 2 konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Wnioski składać będzie można od 31 marca do 4 maja br.

– W pierwszym przypadku beneficjentami mogą być szkoły i placówki oświatowe prowadzące kształcenie ogólne albo ich organy prowadzące – mówi Krzysztof Grabczuk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego. – W tym przypadku do dyspozycji beneficjentów Zarząd Województwa postawił 30 mln. zł. Za uzyskane pieniądze będzie można m.in. organizować zajęcia związane z technologiami informatycznymi, nauką języków obcych czy matematyczno-przyrodnicze. W sposób znaczący powinny te zajęcia rozwijać kompetencje kluczowe na współczesnym rynku pracy.

Możliwe będzie także organizowanie doradztwa edukacyjno-zawodowego dla uczniów czy wyposażenie pracowni dla nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i pracowni ICT. Inną grupą, która może skorzystać na realizacji projektów w ramach tego konkursu są nauczyciele, którzy za unijne pieniądze mogą podnieść swoje kompetencje bądź kwalifikacje.

– Oferta w ramach drugiego konkursu skierowana jest do szkół zawodowych ich organów prowadzących. – mówi Grabczuk. – Do podziału mają 50 mln. zł, Unijne pieniądze będą w tym przypadku wspierać projekty służące zacieśnianiu współpracy szkół i placówek kształcenia zawodowego z pracodawcami, na przykład poprzez organizację praktyk i staży zawodowych dla uczniów i nauczycieli.

Na uznanie mogą liczyć także projekty zakładające współpracę szkół zawodowych z uczelniami. Powinna ta współpraca zwiększyć dostęp uczniów do nowoczesnych technik i technologii oraz pomagać w aktualizowaniu wiedzy nauczycieli. – Katalog możliwych do dofinansowania jest oczywiście znacznie szerszy – mówi Grabczuk. – Zachęcam więc do zapoznania się z regulaminami wspomnianych konkursów.

Regulaminy dostępne na stronie internetowej www.rpo.lubelskie.pl. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skorzystać ze wsparcia Puntu Kontaktowego: 800 888 337 (bezpłatna infolinia) lub (081) 441 68 43 oraz drogą elektroniczną pod adresem efs@lubelskie.pl.#

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA