REKLAMA
,
Chełm gotowy na „500+”. POBIERZ WNIOSEK U NAS
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Samorządy przygotowują się do programu „Rodzina 500 plus”. W pierwszym roku otrzymają na ten cel prawie 350 milionów złotych. W Chełmie już przygotowane są punkty w których będą przyjmowane wnioski.

Reklama

Decyzją Prezydent Agaty Fisz, to Miejski Ośrodek Pomocy w Rodzinie został wyznaczony do realizacji zadań z zakresu wypłacanie tego świadczenia, a jego wypłata nastąpi dopiero na wniosek matki, ojca, opiekuna faktycznego lub opiekuna prawnego dziecka. Będzie można je składać od 1 kwietnia 2016 roku. Jeżeli zostanie złożony w ciągu pierwszych trzech miesięcy, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek.

WNIOSEK DO WYPEŁNIENIA DOSTĘPNY JEST PO KLIKNIĘCIU TUTAJ

Jak informuje Waldemar Kozioł z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie, punkty w których będą odbieranie wnioski są już gotowe. Dokumenty można pobrać także ze strony internetowej. – Podejrzewam, że pierwsze dni mogą być trudne i mogą powstać kolejki, ale mamy na to okres trzech miesięcy do końca czerwca. To wystarczająco długi czas, aby załatwić wszystkie sprawy i przyznać zaświadczenia – dodaje.

Wypłacanie świadczenia „500+” będzie dużą operacją logistyczną dla samorządów. W w większości gmin, obsługą programu zajmują się ośrodki pomocy społecznej. W wielu z nich konieczne było zatrudnienie dodatkowych osób i wygospodarowanie dodatkowych pomieszczeń. Chełmski MOPR jeszcze w lutym ogłosił konkurs na przyjęcie dziesięciu nowych pracowników, a na sam „rozruch” dostał 93 tysięcy złotych. Szacuje się, ze z tego programu może skorzystać około 6,5 tysiąca rodzin.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA