REKLAMA
,
O powiecie chełmskim wiedzą wszystko
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Poznaliśmy laureatów IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powiecie chełmskim, w którym uczestniczyły trzyosobowe drużyny ze szkół i innych placówek oświatowych z regionu.

Reklama

Konkurs odbył się w ubiegły piątek (11 marca) w  Zespole Szkół w Sawinie, a jego organizatorem  był Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Chełmie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Chełmie, Zespołu Szkół w Sawinie oraz Szkolnego Koła Caritas.

????????????????????????????????????Zadania konkursowe składały się z trzech części: pytań testowych, rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt oraz zadania z mapą. W pionie szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Koła Turystycznego „MłoDziK”  z  Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie w składzie Alicja Siatka, Maja Ryżyńska i Monika Ciesielska.  II miejsce przypadło drużynie Koła Turystycznego „Dreptak” z Zespołu Szkół w Sawinie – Joanna Turek, Patrycja Powaga i Beata Gil.

Indywidualnie największą wiedzą wykazała się Alicja Siatka, zaś kolejne miejsca zajęły – Maja Ryżyńska, Monika Ciesielska i Joanna Turek.  W kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych I miejsce również zajęła drużyna z MDK w Chełmie (Maciej Dubaj, Karolina Jusiuk, Aleksandra Starzomska). Na II miejscu uplasowała się drużyna SKKT „Dreptak” z ZS w Sawinie (Natalia Wrona, Jakub Grel i Jakub Gil).  III miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół w Strupinie Dużym – Emilia Gajuk, Adrian Nafalski i Bartłomiej Porzycki, zaś IV miejsce drużyna z Zespołu Szkół w Żółtańcach – Aleksandra Czystań, Patrycja Pietrykowska i Karolina Lackowska.

Indywidualnie w tej kategorii zwyciężył Maciej Dubaj, który wyprzedził Karolinę Jusiuk oraz Aleksandrę Starzomską. Nagrody dla laureatów konkursu wręczali: członek Zarządu Powiatu Hubert Wiciński, Dyrekcja Zespołu Szkół w Sawinie Grzegorz Świca i Maria Borkowska, przedstawiciele Zarządu PTSM Joanna Misiura i Sławomir Korpysz oraz radna Gminy Sawin Iwona Wołoszkiewicz.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA