REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
O powiecie chełmskim wiedzą wszystko
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Poznaliśmy laureatów IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powiecie chełmskim, w którym uczestniczyły trzyosobowe drużyny ze szkół i innych placówek oświatowych z regionu.

Konkurs odbył się w ubiegły piątek (11 marca) w  Zespole Szkół w Sawinie, a jego organizatorem  był Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Chełmie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Chełmie, Zespołu Szkół w Sawinie oraz Szkolnego Koła Caritas.

????????????????????????????????????Zadania konkursowe składały się z trzech części: pytań testowych, rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt oraz zadania z mapą. W pionie szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Koła Turystycznego „MłoDziK”  z  Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie w składzie Alicja Siatka, Maja Ryżyńska i Monika Ciesielska.  II miejsce przypadło drużynie Koła Turystycznego „Dreptak” z Zespołu Szkół w Sawinie – Joanna Turek, Patrycja Powaga i Beata Gil.

Indywidualnie największą wiedzą wykazała się Alicja Siatka, zaś kolejne miejsca zajęły – Maja Ryżyńska, Monika Ciesielska i Joanna Turek.  W kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych I miejsce również zajęła drużyna z MDK w Chełmie (Maciej Dubaj, Karolina Jusiuk, Aleksandra Starzomska). Na II miejscu uplasowała się drużyna SKKT „Dreptak” z ZS w Sawinie (Natalia Wrona, Jakub Grel i Jakub Gil).  III miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół w Strupinie Dużym – Emilia Gajuk, Adrian Nafalski i Bartłomiej Porzycki, zaś IV miejsce drużyna z Zespołu Szkół w Żółtańcach – Aleksandra Czystań, Patrycja Pietrykowska i Karolina Lackowska.

Indywidualnie w tej kategorii zwyciężył Maciej Dubaj, który wyprzedził Karolinę Jusiuk oraz Aleksandrę Starzomską. Nagrody dla laureatów konkursu wręczali: członek Zarządu Powiatu Hubert Wiciński, Dyrekcja Zespołu Szkół w Sawinie Grzegorz Świca i Maria Borkowska, przedstawiciele Zarządu PTSM Joanna Misiura i Sławomir Korpysz oraz radna Gminy Sawin Iwona Wołoszkiewicz.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*