REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Stan basenu przy Przemysłowej. „Spirytualia, obraz nędzy i rozpaczy”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na środowej sesji Rady Miasta radny Longin Bożeński interpelował w sprawie stanu technicznego basenu przy ul. Przemysłowej w Chełmie. – Ten teren wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy – komentował.

Reklama

Longin Bożeński przypomniał, że pojawił się w tym miejscu na zaproszenie okolicznych mieszkańców. – Co tam zastaliśmy? Pomimo tego, że teren jest ogrodzony, to można tam łatwo wejść dzięki zniszczonej siatce od strony Ogródka Jordanowskiego. Ten teren wygląda, jak obraz nędzy i rozpaczy – komentował. – Te miejsce może być wizytówką naszego osiedla, miejscem spotkań i zabaw okolicznych dzieci. Dziwimy się, że nadal nikt nic nie zrobił w tej sprawie – mówi nam jedna z mieszkanek ulicy Przemysłowej.

Libacje i lokalne spirytualia

Radny PiS stwierdził, że w głównej mierze leżą tam opakowania „po wszelkiego rodzaju spirytualiach”, tudzież resztki innych produktów, które wskazywałyby na „bytowanie amatorów” tego typu trunków. Problemy dotyczą także pielęgnacji zieleni oraz stert liści, których nikt nie grabi od kilku sezonów. Jak zaznaczył, stan techniczny terenów wokół basenu jest tym bardziej istotny, z uwagi na wzorowe utrzymywanie w czystości Ogródka Jordanowskiego, do którego można byłoby włączyć teren basenu. – Nie należy czekać, aż zieleń zasłoni wszystkie niedoskonałości. Warto znaleźć nowego gospodarza, co również nie jest łatwe. Prosiłbym o działanie w tej mierze, bo ten teren położony jest przy ruchliwej ulicy i nie przynosi chluby miastu.

W odpowiedzi na interpelację, wiceprezydent Józef Górny stwierdził, że ten teren stale czeka na zmianę planu zagospodarowania. Według planów miałby zostać przeznaczony pod handel albo mieszkalnictwo, tym bardziej, że w okolicy bardzo dobrze rozwija się budownictwo mieszkaniowe. – Samo posprzątanie tego obiektu skierujemy do Wydziału Infrastruktury – skwitował Górny.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Oho w końcu ktoś się zainteresował tym miejscem. Mam wrażenie ze miasto odcieło się całkowicie od tego,jakże sławnego terenu. Jako dzieciak spędziłem tam parę wakacji. To było świetne miejsce dla dzieciaków w okresach wakacyjnych. A teraz gdy obiekt, powiedzmy szczerze, popadł w ruinę to miasto ma plany na zagospodarowanie tu sklepu? Może jeszcze biedronka kolejna? Zdecydowanie wolałbym by ten teren dalej był przeznaczony do rozrywki

  No votes yet.
  Please wait...
  • Niestety nie ma możliwości ponownego uruchomienia tego basenu, gdyż obecnie obowiązujące przepisy sanitarne nie zezwalają na możliwość korzystania. W basenach musi być woda zdatna do picia, więc obiekt wymaga ogromnej inwestycji w filtry i stację uzdatniania wody. I tyle w temacie tego dołu w ziemi 🙂

   No votes yet.
   Please wait...
 • patologi kredowa haha

  No votes yet.
  Please wait...
 • „Redaktorze” – kolejny babol merytoryczny – ten obiekt nie jest obiektem MOSIR-u już od kilku lat.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama