REKLAMA
,
Zamek w Krupem do rewitalizacji. Zobacz wizualizacje
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Gmina Krasnystaw będzie zabiegała o fundusze na rewitalizację zamku w miejscowości Krupe. Gotowy jest już projekt techniczny, a cała inwestycja ma kosztować 9,5 mln zł. 

Reklama

Idea Obszaru Funkcjonalnego Jana III Sobieskiego powstała w porozumieniu z Łęczną, Piaskami, Krasnymstawem oraz ośmiu innych gmin wiejskich. W ramach tego działania, samorządy podjęły się realizacji ważnych dla siebie inwestycji, które będą finansowane z Norweskiego Funduszu Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Inwestycją, którą wskazała Gmina Krasnystaw jest rewitalizacja zamku w Krupem. Wpłynęły na to w dużej mierze wnioski i opinie mieszkańców w ramach konsultacji. To one były podwaliną do przygotowania projektu zagospodarowania ruin zamku w Krupem. Na przygotowanie koncepcji i projektu technicznego, miasto otrzymało 171 840 tys. zł.

Przygotowaniem koncepcji oraz dokumentacji technicznej zajęła się wyłoniona w ramach postępowania przetargowego Pracownia Architektoniczna  Łukasza Szlepera z Wrocławia – koszt opracowania to 118 572 zł. Koszt całej inwestycji został oszacowany na kwotę 9 436 037 mln zł z uwzględnieniem prac archeologicznych. Przygotowana dokumentacja będzie podstawa do ubiegania się o środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WL, Oś Priorytetowa 7.1 – Ochrona Dziedzictwa naturalnego i krajobrazowego.

Źródło: Gmina Krasnystaw

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz
 • niezła suma 9 436 037 mln zł ile to będzie trylionów?

  No votes yet.
  Please wait...
 • kiedy w Polsce zacznie się odbudowywać zamki do stanów pierwotnych? elewacja, dach okna bramy i drzwi powinny być odbudowane aby pokazywały świetność zamku i możliwość poczucia się jak za dawnych czasów a nie tylko kupa gruzu z oświetleniem. Krupe i Janowiec to najładniejsze zamki które ktoś nazwał sobie trwałą ruina. wg mnie albo ruina albo zamek.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Rekonstrukcje i odbudowy FB

   Niestety pewnie nie prędko. Odbudowa obiektów o niepełnej ikonografii spotyka się z silnym oporem ze strony konserwatorów. Oczywiście można odbudować taki obiekt na podstawie analogii stosując tradycyjne techniki i materiały (i są tego typu udane realizacje na świecie), ale na to z kolei potrzeba specjalistów i ogromnych nakładów finansowych.
   Oszczędności i brak doświadczenia niestety skończyły się kilkoma, częściowo bądź całościowo, nieudanymi realizacjami, a dodać do tego jeszcze należy, że na ruiny ostrzą sobie zęby również architekci nowocześni.

   No votes yet.
   Please wait...
  • a czy stan „ruiny” nie jest pewnego rodzaju świadectwem autentyzmu historii? tzn., że pokolenia przed nami doprowadziły do takiego a nie innego stanu i nie ma co udawać, że wszystko było zawsze ładnie, pięknie i w ogóle? zresztą, pałac żeby odzyskać pełnię świetności powinien odzyskać dziedzica na urzędzie, a do pańszczyzny nikt od czasów rewolucji przemysłowej się nie rwie…

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA