REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
20-lecie Młodzieżowej Orkiestry Dętej KDK
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

image006

Krasnostawski Dom Kultury oraz jego działacze zapraszają na jubileuszowy koncert galowy z okazji 20-lecia powstania Młodzieżowej Orkiestry Dętej Krasnostawskiego Domu Kultury.

Serdecznie zapraszamy na koncert galowy z okazji 20-lecia powstania Młodzieżowej Orkiestry Dętej Krasnostawskiego Domu Kultury, który odbędzie się w 23 listopada 2014 r. o godz. 15:00 w Sali Widowiskowej KDK. Koncert poprzedzi Msza w intencji Orkiestry w kościele pw. Św. Franciszka Ksawerego o godz. 12:00.

W latach osiemdziesiątych w Krasnymstawie zawiązała się orkiestra miejska wspierana przez lokalny samorząd, a jej poprzedniczką była orkiestra dęta założona w roku 1958. Jej tradycje bez wątpienia kontynuuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta KDK. Pierwszym projektantem orkiestry przy KDK był Mieczysław Pawelec, ale jej prawdziwy ojciec to Maurycy Bobel. Nabór młodzieży rozpoczęto 1 września 1994 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krasnymstawie. Instrumenty użyczył dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych. Kapelmistrzem orkiestry został jej założyciel Maurycy Bobel. Pierwsza próba, po renowacji instrumentów odbyła się 6 października 1994 r. Pierwszy występ odbył się w wigilię w KDK 24 grudnia 1994 r. Następnie orkiestra rozpoczęła koncertowanie po całym kraju i kilku krajach Europejskich. Kolejnym kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej został jej wychowanek Radosław Drzazga, który kierował nią przez 7 lat, a od 1 listopada 2013 r. obowiązki kapelmistrza pełni jej kolejny wychowanek Sebastian Szymczuk. W swojej 20-letniej działalności orkiestra zagrała kilkaset koncertów i opraw muzycznych do uroczystości miejskich, kościelnych oraz państwowych. Obecnie orkiestra liczy około 30 osób i od 2013 r. roku występuje z towarzyszeniem Grupy Tanecznej „Adrisio” prowadzonej przez Izabelę Ćwir, która jest również muzykiem MOD.

MOD20lat

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*