REKLAMA
,
Kolejny przetarg na budynek starej siódemki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Budynek po byłej Szkole Podstawowej nr 7 przy ulicy Lubelskiej popada w coraz większą ruinę. Koczują tam bezdomni, często dochodzi do podpaleń, a okna są stale wybijane.

Reklama

Dzisiejszy budynek po szkole, w niczym nie przypomina tego, sprzed I wojny światowej. Po wojnie został wykupiony z prywatnych rąk przez władze Chełma i przeznaczony pod funkcje oświatowe. Dziś to tylko układ cegieł, który straszy nie tylko mieszkańców, ale i turystów przejeżdżających przez jedną z najważniejszych ulic w Chełmie. Chełmski magistrat już od dawna chce pozyskać właściciela dla tego budynku. Pierwsza szansa pojawiła się jeszcze w 2012 roku, kiedy w rejonie ulic Koszarowej i Legionów, miał zostać wytyczony teren pod osiedle domów jednorodzinnych. Nowego właściciela nie udało się znaleźć także rok później, kiedy cena wywoławcza wynosiła 780 000 zł.

W sprawie zabezpieczenia obiektu, interpelowała w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta radna Małgorzata Sokół. – Okna są powybijane, budynek trzeba koniecznie zabezpieczyć. Ktoś go po raz kolejny zdewastował na wiosnę, a z ulicy jest wszystko widoczne – informowała. W odpowiedzi, wiceprezydent Józef Górny potwierdził, że miasto po raz kolejny ogłosiło przetarg na wyłonienie dysponenta. – Systematycznie staramy się zabijać okna, ale równie systematycznie budynek jest dewastowany. Mamy nadzieję, że w końcu znajdzie się nowy właściciel.

 

Napisz komentarz
 • Co za głupoty wypisuje p.Górny. od wielu wielu lat nikt nie zabezpiecza okien.Az wsty że taki budynek nie jest zagospodarowany.Moze niech miasto sprzeda ta ruine2za przyslowiowa złotówek i wtedy ktos zagospodaruje i podatki beda wplywaly moze jakieś miejsca pracy.Czy tak trudno pomyśleć. ?

 • Zburzyć ten moloch. Strach z dziećmi tamtędy chodzić bo menty tam koczują.

 • Cala ulica Lubelska straszy, a juz dobitnie odcinek od Trubakowa do ronda JP II…

 • nie tylko ten budynek straszy turystów przejeżdżających przez jedną z najważniejszych ulic w Chełmie, a cała ulica lubelska aż do ronda pod Kameną, już o dziurach tejże najważniejszej drogi nie wspominając…

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  Urząd w czasie zarazy
  Urząd w czasie zarazy
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Przyszłość dworca budzi emocje
  Przyszłość dworca budzi emocje
  REKLAMA