REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Koniec patologii w ośrodku w Rejowcu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Minister Edukacji zarządziła przeniesienie wszystkich wychowanków Niepublicznego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu do innych tego typu placówek. Jest to po części reakcja na medialne doniesienia, na temat patologii i przestępstw do jakich dochodziło w ośrodku.

Jak powiedziała dziennikarzom WPROST Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, placówka stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia przebywających tam dzieci i młodzieży. Ośrodek Rozwoju i Edukacji, który zajmuje się ośrodkami wychowawczymi, ma przekierowywać podopiecznych do innych ośrodków.

Przemoc i horror

Ośrodek w Rejowcu założyła rodzina senatora Józefa Zająca (PSL) w Rejowcu w 2013 roku. Jak poinformowała prokuratura, dochodziło w nim do poważnych przestępstw takich jak próby podpaleń, znęcanie się czy polewanie dłoni wrzątkiem. W ostatnim czasie całą Polską wstrząsnęły doniesienia o historii, która miała miejsce w trakcie tegorocznych ferii. Podopieczni ośrodka postanowili wtedy “przechrzcić” nowego kolegę, nad którym znęcano się psychicznie i fizycznie. 15 – latek usłyszał od kolegów obelgi, był bity, wsadzano mu w odbyt kij od szczotki klozetowej, która miał później oblizywać.

Dotychczas dwóm nastolatkom postawiono zarzuty znęcania się nad kolegą. Niestety miejsca zdarzenia nie objął monitoring, ale na nagraniach dało się zauważyć, że w momencie znęcania się nad chłopakiem, do toalety wchodziło wiele osób. 17 – latek ma być sądzony jak dorosły i grozi mu 10 lat więzienia. 16 – latek stanie przed sądem rodzinnym i grozi mu poprawczak. Jak komentował Andrzej Stasieczek, szef Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie, do tego typu sytuacji mogło dojść o wiele częściej. Wychowawcy mają też nie panować nad tym, co dzieje się w placówce.

Źródło: wprost.pl | fot. http://www.mow.rejowiec.pl

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • PSL i wszystko jasne !! 😛

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zlikwidować ten syf , a wszystkich tych bydlaków odizolować od społeczeństwa , oni nie nadają się do życia publicznego

  No votes yet.
  Please wait...
  • N to jest jakis zart bardzo przepraszam tez bylam w tym osrodu i jakos wyszlam na ludzi wiekszosc byla tam normalna a to ze bylo dwie czyt trzy osoby ktore nie podpozatkowywaly sie to nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora …..

   No votes yet.
   Please wait...
 • Do rynsztoka z bydłem bo nic z tego już nie będzie patologia zajebana i tyle

  No votes yet.
  Please wait...
  • Eh, pomyslec ze tam kiedys bylo liceum… heh,

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *