REKLAMA
,
Samolotowa Kadra Narodowa polata w Depułtyczach Królewskich
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie po raz kolejny będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Zdzisława Dudzika, które to już po raz 36. są organizowane przez Aeroklub Polski. 

Reklama

Zawody odbędą się w  dniach 5 – 10 kwietnia 2016 r. na Lotnisku Depułtycze Królewskie pod Chełmem, wykorzystywanym przez uczelnię do szkolenia studentów- pilotów. Weźmie w nich udział Samolotowa Kadra Narodowa, w której składzie są wielokrotni mistrzowie odnoszący sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Zawody rozpoczną się wspólnym treningiem, następnie uczestnicy rozegrają trzy konkurencje polegające na precyzyjnym oblocie wyznaczonej trasy, oceniana będzie również celność wykonanych lądowań.

Podczas zawodów w kategorii Advence, wystąpi 9 załóg składających się z przedstawicieli Uczelni wyższych, którzy będą walczyli o punkty podczas II Międzyuczelnianych Rajdowych Zawodów Samolotowych, konkurencji która jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej przez WSOSP Dęblin w 2015 r.

Kierownikiem zawodów będzie Jakub Klęczar, absolwent PWSZ w Chełmie obecnie Pilot PLL LOT. Uroczyste podsumowanie zawodów wraz z wręczeniem nagród zwycięzcom odbędzie się w dniu 10 kwietnia.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA