REKLAMA
,
Po „500+”, rząd chce wprowadzić program mieszkaniowy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Premier Beata Szydło przyznała, że po programie „Rodzina500+”, kolejnym dużym wyzwaniem rządowym będzie program mieszkaniowy. Zgodnie z założeniami miałby powstać szereg instrumentów wsparcia młodych na tym rynku.

Reklama

Jak przyznała w Polsat News, premier Beata Szydło, cały program mieszkaniowy, będzie składać się z kilku elementów, które będą różnić się grupą odbiorców i wysokością ich zarobków, ale także formami wsparcia dla obywateli.

Jednym z głównych priorytetów obecnego rządu jest określenie podstaw nowego kompleksowego planu działań w zakresie mieszkalnictwa (Narodowego Programu Mieszkaniowego, Mieszkanie +), który zaspokoi oczekiwania przede wszystkim niezamożnych rodzin, dla których brak jest dostępnej oferty na rynku mieszkaniowym.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, to właśnie dla takich rodzin należy stworzyć takie warunki wynajmu mieszkań (w tym w ramach tzw. „dochodzenia do własności”), w których czynsz byłby na poziomie gwarantującym dostępność finansową. Tak sformułowany cel oznacza poważną reorientację kierunków polityki mieszkaniowej i przeznaczenia środków publicznych. Instrumenty wspierające budownictwo mieszkaniowe w zdecydowanie większym niż dotychczas zakresie powinny być skierowane na wsparcie mniej zamożnej części społeczeństwa.

Ogłoszony przez MiB program mieszkaniowy, będzie najnowszym priorytetem rządu, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy miałby wejść w życie.  Więcej informacji tutaj.

Fot. Kancelaria Premiera

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA