REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Po „500+”, rząd chce wprowadzić program mieszkaniowy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Premier Beata Szydło przyznała, że po programie „Rodzina500+”, kolejnym dużym wyzwaniem rządowym będzie program mieszkaniowy. Zgodnie z założeniami miałby powstać szereg instrumentów wsparcia młodych na tym rynku.

Reklama

Jak przyznała w Polsat News, premier Beata Szydło, cały program mieszkaniowy, będzie składać się z kilku elementów, które będą różnić się grupą odbiorców i wysokością ich zarobków, ale także formami wsparcia dla obywateli.

Jednym z głównych priorytetów obecnego rządu jest określenie podstaw nowego kompleksowego planu działań w zakresie mieszkalnictwa (Narodowego Programu Mieszkaniowego, Mieszkanie +), który zaspokoi oczekiwania przede wszystkim niezamożnych rodzin, dla których brak jest dostępnej oferty na rynku mieszkaniowym.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, to właśnie dla takich rodzin należy stworzyć takie warunki wynajmu mieszkań (w tym w ramach tzw. „dochodzenia do własności”), w których czynsz byłby na poziomie gwarantującym dostępność finansową. Tak sformułowany cel oznacza poważną reorientację kierunków polityki mieszkaniowej i przeznaczenia środków publicznych. Instrumenty wspierające budownictwo mieszkaniowe w zdecydowanie większym niż dotychczas zakresie powinny być skierowane na wsparcie mniej zamożnej części społeczeństwa.

Ogłoszony przez MiB program mieszkaniowy, będzie najnowszym priorytetem rządu, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy miałby wejść w życie.  Więcej informacji tutaj.

Fot. Kancelaria Premiera

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama