REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Las Borek – ponury świadek historii
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

W I LO w Chełmie odbyła się debata plenarna podsumowująca przygotowania do udziału w kolejnej edycji Parlamentu Dzieci i Młodziezy pod hasłem: ,,Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości’’. Tegorocznym organizatorem imprezy jest Instytut Pamięci Narodowej .

Nasi eksperciMiejscem pamięci narodowej wybranym do projektu przez młodzież jest las Borek, który w okresie II wojny światowej był ponurym świadkiem historii, związanym ze śmiercią ok. 35 tysięcy jeńców ze stalagu 319. Gośćmi debaty byli zastępca Prezydenta miasta Chełm – Stanisław Mościcki, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Chełm – Augustyn Okoński oraz Teresa Kiwińska, Dyrektor I LO. W debacie uczestniczyli uczniowie klasy 1c i 2b, a moderatorami sesji byli Aleksandra Muratov i Mikołaj Polak z klasy 2b.

Zadaniem uczestników przedsięwzięcia było zbadanie, które z miejsc pamięci narodowej w Chełmie jest mało znane, a następnie opracowanie i wdrożenie projektu działań mających na celu jego popularyzację. Przeprowadzone zostały badania wycinkowe w postaci ankiety tradycyjnej, ankiety dla internautów oraz sonda uliczna, by ustalić stan wiedzy o wybranym przez nas miejscu pamięci, a następnie trzy grupy przygotowały ciekawe formy informowania o historii lasu Borek. Opracowane zostały materiały przeznaczone dla różnych odbiorców: tradycyjna gazetka informacyjna, strona na portalu społecznościowym, kolorowanki, rebusy i krzyżówki dla najmłodszych. Wszystkie projekty wysoko zostały ocenione przez ekspertów.

Autorzy: Aleksandra Muratov i Mikołaj Polak

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*