REKLAMA
,
Las Borek – ponury świadek historii
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W I LO w Chełmie odbyła się debata plenarna podsumowująca przygotowania do udziału w kolejnej edycji Parlamentu Dzieci i Młodziezy pod hasłem: ,,Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości’’. Tegorocznym organizatorem imprezy jest Instytut Pamięci Narodowej .

Reklama

Nasi eksperciMiejscem pamięci narodowej wybranym do projektu przez młodzież jest las Borek, który w okresie II wojny światowej był ponurym świadkiem historii, związanym ze śmiercią ok. 35 tysięcy jeńców ze stalagu 319. Gośćmi debaty byli zastępca Prezydenta miasta Chełm – Stanisław Mościcki, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Chełm – Augustyn Okoński oraz Teresa Kiwińska, Dyrektor I LO. W debacie uczestniczyli uczniowie klasy 1c i 2b, a moderatorami sesji byli Aleksandra Muratov i Mikołaj Polak z klasy 2b.

Zadaniem uczestników przedsięwzięcia było zbadanie, które z miejsc pamięci narodowej w Chełmie jest mało znane, a następnie opracowanie i wdrożenie projektu działań mających na celu jego popularyzację. Przeprowadzone zostały badania wycinkowe w postaci ankiety tradycyjnej, ankiety dla internautów oraz sonda uliczna, by ustalić stan wiedzy o wybranym przez nas miejscu pamięci, a następnie trzy grupy przygotowały ciekawe formy informowania o historii lasu Borek. Opracowane zostały materiały przeznaczone dla różnych odbiorców: tradycyjna gazetka informacyjna, strona na portalu społecznościowym, kolorowanki, rebusy i krzyżówki dla najmłodszych. Wszystkie projekty wysoko zostały ocenione przez ekspertów.

Autorzy: Aleksandra Muratov i Mikołaj Polak

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA