REKLAMA
,
Chełm składa wnioski o fundusze UE. Na tapecie „dwunastka” i odnawialne źródła
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Gminy w całej Polsce starają się o pozyskiwanie kolejnych funduszy unijnych. Również i miasto Chełm zamierza składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć zgodnie z publikowanymi harmonogramami naborów wniosków.

Reklama

Znany jest m.in. harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 oraz Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na 2016 rok.

Ponieważ wiadomo na jakie działania będzie można składać wnioski w tym roku, władze miasta wstępnie przygotowują się do konkursów, w tym do dwóch głównych. – Na dzień dzisiejszy przygotowywany jest wniosek na przebudowę drogi krajowej Nr 12, w granicach administracyjnych Miasta Chełm – komentuje Marcin Grel, Z-ca Dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Projekt jest składany w ramach Działania 4.1 – Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących w sieci drogowej TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego Oś priorytetowa IV Infrastruktura drogowa dla miast Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 _ 2020″

Dodatkowo władze zainteresowały się projektem w sprawie wykorzystania odnawialnych źródeł energii w ramach Osi priorytetowej 4 – Energia przyjazna środowisku Działania 4.1. Wsparcie wykorzystania OZE RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Jak zapowiada Grel, kolejne wnioski będą przygotowywane w miarę ogłaszania kolejnych konkursów przez instytucje zarządzające.

Napisz komentarz
 • Szanowni,widzę,że mnie kliknięciem oceniacie negatywnie i anonimowo,a nie potraficie pod własnym imieniem i nazwiskiem wyrazić konkretne poglądy.Dlaczego?Albo nie macie swojego zdania,albo boicie się.A macie honor?A wiecie co to jest honor?

 • Mieszkam w tej dziurze i oprócz ciągłego podnoszenia opłat nie się od lat nie zmienia

  • Rosnące podatki i inne opłaty,to problem indywidualny,natomiast problemem miasta jest marnowanie szans Chełma i postępujący upadek.Główny winny – obecna ekipa nieudaczników.Niestety winni są tej sytuacji ci co na tę ekipę bezmyślnie głosowali.

 • Anonimie,oceniasz mój post negatywnie,a nie masz odwagi pod swoim nazwiskiem – tchórzu.I udajesz Obywatela Chełma?

 • Zamierza składać?A jak składał,to co z tego wyszło?G….
  Specjaliści od 7 boleści,a na etatach biorą forsę.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA