REKLAMA
,
Chełmskie mistrzostwa w zapasach dużym sukcesem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sukcesem organizacyjnym i wynikowym zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet do lat 23, oraz Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików do lat 15. Na chełmskich matach o medale rywalizowała rekordowa ilość uczestników.

Reklama

Do Chełma przyjechało 336 zawodników i zawodniczek z 54 klubów.W obydwu imprezach zdecydowane zwycięstwo odniósł Cement – Gryf Chełm zdobywając 10 medali. Podczas uroczystego otwarcia zawodów z udziałem zastępcy prezydenta Miasta Chełm Stanisława Mościckiego i wicemarszałka województwa Krzysztofa Grabczuka Prezes Cementu Gryfa Tadeusz Radzięciak wręczył Katarzynie Krawczyk pokaźny tort z logo zbliżających się Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016. Najlepsza chełmska sportsmenka już za 100 dni będzie reprezentowała barwy naszego miasta i kraju w tym największym i najstarszym na świecie sportowym święcie.

IMG_0949W grupie młodzieżowej Mistrzynią Polski na 2016 została Anna Urbanowicz. Srebrny krążek pozostał w Chełmie dla Angeliki Dytrych, która dopiero w finale uległa brązowej medalistce Mistrzostw Świata Weronice Sikorze z Grunwaldu Poznań. Brązowym krążkiem nagrodzona została Joanna Stysło i Karolina Wieczerza. Tuż za podium na piątej pozycji w kraju sklasyfikowana została Monika Misiura.

W grupie młodszej na najwyższym stopniu podium stanął Anatoli Kotyk Drugie stopnie podium ze srebrnymi medalami zajęli: Szymon Kochoń (Tajfun Ruda Huta), Alan Matela (Cement Gryf) i Mateusz Pawłowski Z brązowym medalem do domu powrócił Szymon Gwizdal. Na piątej pozycji zawody ukończył Szymon Truszkowski i Adam Szewczak (obaj Cement Gryf) Siódma lokatę wywalczył Artur Twardzik (Cement Gryf) i Karol Kamela (Suples Wierzbica). Dawid Murak zajął 8 miejsce.
Mistrzynią w grupie młodziczek została Monika Dadas z Rudy Huty. O stopień niżej na podium stanęła Nikola Studzińska (Cement Gryf Chełm) Brązowe medale do domu zabrały : Karolina Dubij i Alicja Wójtowicz z Rudy Huty. Brązem także udekorowana została Natalia Gorczyca i Kinga Pudełko (Suples Wierzbica).  W punktacji zespołowej zwyciężył Suples Wierzbica.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA