REKLAMA
,
Podstrefa Chełm. Umowa notarialna podpisana, fabryka jeszcze w tym roku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W połowie kwietnia informowaliśmy, że pojawił się pierwszy inwestor, który uzyskał pozwolenie na prowadzenie inwestycji na terenie Chełmskiej Strefy Ekonomicznej. W związku z rozstrzygnięciem przetargu, w ubiegły piątek władze miasta podpisały umowę notarialną.

Reklama

W związku z rozstrzygnięciem przetargu na pierwsze tereny w chełmskiej podstrefie ekonomicznej, w piątek (22 kwietnia) została podpisana została umowa notarialna na sprzedaż gruntów przy ul. Hutniczej o powierzchni około 0,7 ha. Pozwolenie na rozpoczęcie działalności gospodarczej uzyskała lubelska spółka Wilk 2, która niezwłocznie przystąpi do pac budowlanych. Rozpocznie także rekrutację pracowników – prace ma znaleźć tam około 38 osób. – Zgodnie z uzyskanym przez inwestora pozwoleniem na prowadzenie działalności w strefie ekonomicznej, powstać ma tam zakład produkcyjny dotyczący przetwórstwa tworzyw sztucznych – komentuje  Agata Fisz, Prezydent Miasta Chełm. Jak informuje, szacowane nakłady inwestycyjne wynieść mogą około 39 mln zł, a zatrudnienie określone jest na minimum 40 osób.

Zgodnie z zapowiedziami inwestora, nowa fabryka ma rozpocząć produkcję jeszcze w tym roku. Jak zapowiadają władze Chełma, mielecka strefa w najbliższym czasie powinna ogłosić kolejne przetargi.

Napisz komentarz
 • Jaka miła propaganda, a może coś o nowych opłatach np od piwnic i strychu

 • Fisz szacuje nakłady na 39 mln i 40 osób zatrudnienia. Powinna dokładne czytać umowę z inwestorem to by nie plotła bzdur. To nie budżet miasta gdzie wydaje się jak chce. Inwestor z Chełma przeniósł się do Chełma. Żenada.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Przyszłość dworca budzi emocje
  Przyszłość dworca budzi emocje
  Miliony na Plac Łuczkowskiego
  Miliony na Plac Łuczkowskiego
  Na Jagielońskiej kładą asfalt
  Na Jagiellońskiej kładą asfalt
  REKLAMA