REKLAMA
,
Czas na grilla na działce. Pamiętajcie o bezpieczeństwie!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wraz z nadejściem majówki i ciepłych dni, pojawią się wśród chełmian entuzjaści grilla i ognisk. Pamiętajmy, że w obu tych sytuacjach pojawia się ogień, a więc musimy zadbać o bezpieczeństwo.

Reklama

Z rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ma zapisów prawnych, które w jakiś sposób zabroniłyby grillowanie. Grill na balkonie czy tarasie? Ta kwestia regulowania jest już bezpośrednio przez spółdzielnie mieszkaniowe. Pamiętajcie jednak, że wykonywanie czynności, które mogłyby spowodować pożar jest całkowicie zabronione.

Jest to m.in.

– rozpalanie ognia lub wysypywanie gorącego popiołu i żużlu w miejscu umożliwiającym zapalenie się materiałów palnych,
– składowanie poza budynkami w odległości mniejszej niż 4 metry od granicy działki sąsiedniej materiałów palnych, w tym pozostałości roślinnych, gałęzi i chrustu,
– używanie otwartego ognia i palenie tytoniu w odległości mniejszej niż 10 metrów od miejsca omłotów i miejsc występowania palnych płodów rolnych,
– wykonywanie czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo pożaru (w tym rozniecanie ognia w miejscach niewyznaczonych do tego celu) w lasach i na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk, jak również w odległości do 100 metrów od granicy lasów.

Pamiętajmy, że opał i rozpałka do grilla nie może być śmieciem ani odpadem roślinnym. Jeżeli rozpalamy grilla lub ognisko na cudzym terenie musimy mieć zgodę właściciela nieruchomości, a przy rozpalonym ogniu musi czuwać osoba dorosła. Jeżeli zdecydujecie się na palenisko – obłóżcie je kamieniami.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA