REKLAMA
,
Nauczycielka z I LO w zarządzie Amnesty International
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Niezwykłe wyróżnienie spotkało nauczycielkę I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Katarzyna Dobrakowska, koordynatorka projektu „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka”, została członkinią Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Amnesty International. 

Reklama

Katarzyna Dobrakowska jest nauczycielką historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Koordynuje również projekt „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka”. Jak zaznacza, do kandydowania na członka Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Amnesty International, namówili ją sami członkowie AI. Dodatkowo od dwóch lat stale uczestniczy w konferencjach, projektach i weekendowych zjazdach, które dotychczas nie utrudniały jej codziennej pracy w szkole.

Szkolna Grupa Amnesty Iternational powstała z jej inicjatywy i została zarejestrowana przy I Liceum Ogólnokształcącym 9 kwietnia 2014 roku. Członkowie szkolnego Amnesty dotychczas stawiali sobie za cel budowanie szkolnej samorządności, rozwijania umiejętności obywatelskich oraz uwrażliwiania uczniów i nauczycieli na problemy nietolerancji, agresji w szkole. Jak zaznacza Dobrakowska, w najbliższym czasie czekają ją kolejne spotkania i szkolenia, na których otrzyma więcej informacji na temat nowych obowiązków. Jeszcze raz gratulujemy!

Amnesty International jest ogólnoświatowym ruchem walczącym o przestrzeganie praw człowieka na całym świecie. To międzynarodowa organizacja, działająca w ponad 140 krajach, zrzeszając ponad 1,5 miliona osób,

4

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA