REKLAMA
,
Nauczycielka z I LO w zarządzie Amnesty International
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Niezwykłe wyróżnienie spotkało nauczycielkę I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Katarzyna Dobrakowska, koordynatorka projektu „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka”, została członkinią Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Amnesty International. 

Reklama

Katarzyna Dobrakowska jest nauczycielką historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Koordynuje również projekt „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka”. Jak zaznacza, do kandydowania na członka Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Amnesty International, namówili ją sami członkowie AI. Dodatkowo od dwóch lat stale uczestniczy w konferencjach, projektach i weekendowych zjazdach, które dotychczas nie utrudniały jej codziennej pracy w szkole.

Szkolna Grupa Amnesty Iternational powstała z jej inicjatywy i została zarejestrowana przy I Liceum Ogólnokształcącym 9 kwietnia 2014 roku. Członkowie szkolnego Amnesty dotychczas stawiali sobie za cel budowanie szkolnej samorządności, rozwijania umiejętności obywatelskich oraz uwrażliwiania uczniów i nauczycieli na problemy nietolerancji, agresji w szkole. Jak zaznacza Dobrakowska, w najbliższym czasie czekają ją kolejne spotkania i szkolenia, na których otrzyma więcej informacji na temat nowych obowiązków. Jeszcze raz gratulujemy!

Amnesty International jest ogólnoświatowym ruchem walczącym o przestrzeganie praw człowieka na całym świecie. To międzynarodowa organizacja, działająca w ponad 140 krajach, zrzeszając ponad 1,5 miliona osób,

4

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA