REKLAMA
,
Młodzi na rynku pracy. Szkolenia, stypendia i płatne staże w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Młodzi mieszkańcy naszego regionu mają szansę uczestniczyć w projekcie „Młodzi – Aktywni – Doświadczeni na lubelskim rynku pracy”. Dotyczy to osób w wieku 15 – 29 lat i osób niepełnosprawnych.

Reklama

Projekt realizowany jest przez Fundację Polskiej Akademii Nauk i skierowany jest do osób młodych, w tym niepełnosprawnych w wieku 15-29 lat bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu, w tym w szczególności do osób niezarejestrowanych w urzędach pracy. Maksymalna liczba uczestników to 140 osób. Wsparcie oferowane w tym projekcie obejmuje m.in. poradnictwo psychologiczno-zawodowe i pośrednictwo pracy, opracowanie dla każdego uczestnika planu działania oraz wsparcie tutora.

Na koniec certyfikat

Każdy uczestnik weźmie również udział w jednym ze szkoleń: spawanie elektryczne w osłonie gazów aktywnych (150 godz.), kosmetyczna (160 godz.), pracownik obsługi biurowej (160 godz.), przedstawiciel handlowy/techniki sprzedaży (160 godz.) oraz monter urządzeń energii odnawialnej – dwa moduły szkolenia: instalator pomp ciepła oraz monter instalacji fotowoltaicznych (100 godz). Otrzymają również stypendium szkoleniowe w wysokości 8,54 zł brutto za każdą godzinę szkoleniową, obiad i zwrot kosztów dojazdu. Projekt zostanie zakończony egzaminem, po którym będzie można otrzymać certyfikat.

Istnieje również możliwość zdobycia płatnych stażów w przedsiębiorstwach, które realizowane będą przez 3 miesiące oraz stypendia stażowe w wysokości 997 zł netto za miesiąc. Szczegóły dostępne są tutaj. 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA