REKLAMA
,
DKF „Rewers” z Chełma nominowany do Nagrody PISF!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znamy listę nominowanych do 9.edycji Nagród PISF, które są przyznawane za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. W kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy znalazł się chełmski „Rewers”!

Reklama

Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty oraz osoby działające w sektorze kultury. Jest to szczególne wyróżnienie w branży filmowej, doceniające prace osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów.

Na liście tegorocznych nominowanych znalazł się Dyskusyjny Klub Filmowy „Refers” z Chełma! O główną nagrodę będzie walczyć z swoim odpowiednikiem z Bielska-Białej („Kogucik”) oraz z Gorzowa Wielkopolskiego („Megaron”).

Uroczysta gala konkursowa  PISF, odbędzie się podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni (19-24 września 2016). Pełna lista nominowanych dostępna jest tutaj.

O DKF REWERS 

Początki powstania DKF ”REWERS” sięgają października 2009 roku, kiedy po raz pierwszy Chadek postanowił powrócić do tej niezwykłej formy spotkań z kinem niekomercyjnym. Starsi kinomani dobrze pamiętają, kiedy to w latach 80-tych i 90-tych sale chełmskich kin (zarówno „Zorza”, jak i „Kultura”) podczas seansów DKF bywały wypełnione do ostatniego miejsca. Dla wielu była to jedyna możliwość, by zobaczyć filmy, które w telewizji nie miały szans na emisję, można było również spotkać się z aktorami czy reżyserami lub po prostu w miłej atmosferze wymienić swoje opinie. Inicjatorem powrotu ambitnego kina do Chełma była Pani Dyrektor ChDK, która zaproponowała tworzenie DKF-u pracownikom ChDK oraz Piotrowi Stelmaszczukowi, Wojtkowi Zakrzewskiemu i Jolancie Słomińskiej. DKF przyjął nazwę „Rewers” od czarnej komedii Borysa Lankosza, która już 6 lutego 2011 zainaugurowała działalność Dyskusyjnego Klubu Filmowego REWERS w Chełmskim Domu Kultury.

Źródło: chdk.chelm.pl

Fot. Spotkanie z Bartłomiejem Topą w DKF Rewers fot. P.Świechowski

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA