REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
DKF “Rewers” z Chełma nominowany do Nagrody PISF!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Znamy listę nominowanych do 9.edycji Nagród PISF, które są przyznawane za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. W kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy znalazł się chełmski “Rewers”!

Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty oraz osoby działające w sektorze kultury. Jest to szczególne wyróżnienie w branży filmowej, doceniające prace osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów.

Na liście tegorocznych nominowanych znalazł się Dyskusyjny Klub Filmowy “Refers” z Chełma! O główną nagrodę będzie walczyć z swoim odpowiednikiem z Bielska-Białej (“Kogucik”) oraz z Gorzowa Wielkopolskiego (“Megaron”).

Uroczysta gala konkursowa  PISF, odbędzie się podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni (19-24 września 2016). Pełna lista nominowanych dostępna jest tutaj.

O DKF REWERS 

Początki powstania DKF ”REWERS” sięgają października 2009 roku, kiedy po raz pierwszy Chadek postanowił powrócić do tej niezwykłej formy spotkań z kinem niekomercyjnym. Starsi kinomani dobrze pamiętają, kiedy to w latach 80-tych i 90-tych sale chełmskich kin (zarówno “Zorza”, jak i “Kultura”) podczas seansów DKF bywały wypełnione do ostatniego miejsca. Dla wielu była to jedyna możliwość, by zobaczyć filmy, które w telewizji nie miały szans na emisję, można było również spotkać się z aktorami czy reżyserami lub po prostu w miłej atmosferze wymienić swoje opinie. Inicjatorem powrotu ambitnego kina do Chełma była Pani Dyrektor ChDK, która zaproponowała tworzenie DKF-u pracownikom ChDK oraz Piotrowi Stelmaszczukowi, Wojtkowi Zakrzewskiemu i Jolancie Słomińskiej. DKF przyjął nazwę „Rewers” od czarnej komedii Borysa Lankosza, która już 6 lutego 2011 zainaugurowała działalność Dyskusyjnego Klubu Filmowego REWERS w Chełmskim Domu Kultury.

Źródło: chdk.chelm.pl

Fot. Spotkanie z Bartłomiejem Topą w DKF Rewers fot. P.Świechowski

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*